Şort giyen kadını saçından sürükleyerek döven Mahsun Tatar, yeniden gözaltına alındı
Antalya'da şort giydiği bahanesiyle Elif Ülkü Eroğlu'na hakaret edip saldıran ve ifade vererek serbest kalan Mahsun Tatar, yeniden gözaltına alındı.

Antalya'da üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu'nu şortla çöp atmaya çıktığı için saçlarından sürükleyerek darp eden komşusu Mahsun Tatar, serbest bırakılmasına gelen tepkilerin ardından bugün yeniden gözaltına alındı.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 11 Mayıs sabaha karşı Elif Ülkü Eroğlu'nun darp edilmesine ilişkin zanlı Mahsun Tatar'ın yeniden gözaltına alındığı kaydedildi.

ŞORTLU KADINLARA SALDIRILAR NEDEN ARTIYOR?
Sosyolog Banu Kavaklı anlattı: “Kadınlara yönelik çeşitli saldırı ve hatta şiddet olaylarının sonrasında yaşananlara baktığımızda siyasi irade ve zihniyetin ne yönde işlediğini anlamak da mümkün oluyor. Şikayet edilse bile bu vakalar kovuşturulmuyor, kolluk kuvvetleri ve/veya mahkemeler sürece dahil olduğunda layıkıyla soruşturmak yerine olayı kapatma niyeti ağır basıyor, sosyal medya aracılığıyla kamuoyu harekete geçirilmezse devlet yetkilileri sorumluluklarını yerine getirmemeyi tercih ediyor”
BAŞSAVCILIK TARTIŞMANIN KAYNAĞINA ‘KOMŞULUK İLİŞKİSİ’ DEMİŞTİ

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, tartışmanın kaynağına “komşuluk ilişkisi” derken, kadına yönelik şiddet içinse “aralarındaki arbede” ifadesini kullanmıştı: "Söz konusu olayla ilgili olarak görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuş, tartışmanın komşuluk ilişkilerinden kaynaklandığı ve M.T. ile E.Ü.E. arasında arbede yaşandığı tespit edilmiştir. E.Ü.E'nin aldığı doktor raporunda basit tıbbi müdahaleyle giderilebilir şekilde yaralandığı belirlenmiştir."

NE OLMUŞTU?
Antalya'nın Kepez ilçesinde yaşayan üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, 11 Mayıs 2021 günü, sahurdan sonra sokağındaki konteynere çöp dökmek için evinden dışarı çıktı. Bu sırada komşusu Mahsun Tatar, “O..... musun böyle giyiniyorsun?” diyerek sözlü saldırıda bulundu. Bunun üzerine Eroğlu, Mahsun Tatar'a “Sana mı soracağım?” diyerek tepki gösterdi. Sözlü saldırılarını devam ettiren Mahsun Tatar, Eroğlu'na saldırdı. Saçlarından tutularak yerde sürüklenen ve darbeler alan Eroğlu, çığlıklarını duyan ailesi tarafından kurtarıldı.
Eroğlu'nun şikâyeti üzerine gözaltına alınan Mahsun Tatar, ifadesinde kimseye saldırmadığını, karşı tarafın saldırdığını öne sürmüş ve serbest bırakılmıştı.
Elif Ülkü Eroğlu, saldırıyı sosyal medyadan paylaşarak anlatmış, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı olaya tepki göstererek, Eroğlu'na destek mesajları göndermişti.

Haber kaynağı: Duvar

Fotoğraf: DHA


İlgili haberler
Genç kadını şortlu olduğu bahanesiyle şiddete maru...

Antalya’da genç bir kadına şortlu olduğu bahanesiyle saldıran fail adli kontrolle serbest bırakıldı.

Minibüste şortlu kadını darbeden saldırgan serbest...

Ramazanda şort giydiği bahanesiyle Melisa Sağlam’a saldıran Ercan Kızılateş tutuklama istemiyle sevk...