Sibel Kaman tedbir kararı aldıktan dört gün sonra öldürüldü
Sibel Kaman, tedbir kararı aldıktan 4 gün sonra eski eşi Sezgin Zilkaya tarafından vurularak öldürüldü.

Balıkesir’in Edremit ilçesi Akçay Mahallesi’nde yaşayan Sibel Kaman tedbir kararı aldırdıktan dört gün sonra 21 Mayıs Cuma akşam saatlerinde, boşandığı eski eşi Sezgin Zilkaya tarafından silahla vurularak öldürüldü. Sezgin Zilkaya, Sibel Kaman’ı öldürdükten sonra intihar etti.

46 yaşında, üç çocuk annesi Sibel Kaman ayrılıkları sonrası Sezgin Zilkaya’nın ısrarlı tacizlerine ve tehditlerine maruz kaldı. Tacizlerden ve tehditlerden rahatsız olan Sibel Kaman 17 Mayıs’ta Akçay Polis Karakoluna suç duyurusunda bulunmuş ve 30 günlük tedbir kararı aldırmıştı.

21 Mayıs sabahı Sosyolog ve Aile Danışmanı Birgül Avdan, Sibel Kaman’ın boşanma sürecinde maruz kaldığı şiddeti Ekmek ve Gül anlatmıştı. Sibel Kaman, anlaşmalı boşanmalarından sonra eski eşinin tacizine ve tehditlerine maruz kalmış, Sezgin Zilkaya, Sibel Kaman’ın sosyal medya hesaplarının şifrelerine erişerek yazışmalarını takip etmiş, Sibel’e tehdit ve taciz içeren mesajlar atmıştı. Küçük çocuklarının velayetini almak tehdidiyle Sibel Kaman’ı korkutan Sezgin Zilkaya sahte mahkeme kararı belgesi düzenleyip çocuğun velayetini üzerine aldığını ve çocuğu almaya geldiğini Sibel Kaman’a söylemişti. Evrakın sahte olduğu anlaşılınca Sibel Kaman savcılığa ve karakola başvurmuştu ve dava açılmıştı. 21 Mayıs Cuma akşam saatlerinde Sibel Kaman, Sezgin Zilkaya tarafından öldürüldü.

İlgili haberler
Sahte mahkeme kararıyla tehdit

Birgül Avdan, boşanma sürecindeki Gül Hanım'ın hikayesini anlatıyor...

Kadın cinayetlerinde önlem yok, laf çok!

Kadın cinayetlerine dair konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun erkeklere ‘Kendinize gelin yahu...

Koruma ve tedbir yükümlülükleri uygulanmıyor!

Şiddet gören mülteci kadınların sığınma talebi “Şikayet yoksa sığınmaevi de yok” cevabıyla reddedild...