Sibel Altunsöğüt'ü bıçaklayan sanığın tutukluluğuna devam kararı verildi
Ayrıldığı Sibel Altunsöğüt’ü bıçakla yaralayan Soner Göztepe’nin yargılamasına devam edildi. Duruşmada 16 yaşındaki oğulları suçtan zarar gören olarak dinlenirken, dava 15 Mayıs’a ertelendi.

İstanbul Gazi Mahallesi’nde 7 Eylül 2019 tarihinde eski eşi Merzuka (Sibel) Altunsöğüt’ü bıçakla yaralayan sanık Soner Göztepe ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada,16 yaşındaki oğulları B.G. mağdur olarak verdiği ifadesinde, “Hastahanede babamı durdurmaya çalıştım. Kimse bize yardım etmedi” dedi. Tanıkların dinlendiği duruşmada, mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

DHA’dan Ruken Kadıoğu’nun haberine göre, Dün İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ikinci duruşmada tutuklu sanık Soner Göztepe, Merzuka Altunsöğüt ve kızı Cennet Göztepe, 16 yaşındaki oğlu B.G. hazır bulundu. Taraf avukatları ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı duruşmaya katıldı. İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi avukatları da gözlemci olarak duruşmayı izledi.

‘BABAMI DURDURMAYA ÇALIŞTIM, KİMSE BİZE YARDIM ETMEDİ'’

Duruşmada, olay günü yaralanan ve duruşmada mağdur olarak dinlenen B.G., “Babam ile bir sıkıntımız yoktu. Kendisi bizi rahatsız ediyordu sürekli. Gece saat 12.00-01.00 gibi uyuyordum, bizi aradı. Yine aynı şekilde küfürlü konuştu. Sonrasında kapı çaldı. Annem ve ablam kapının önünde duruyordu. Komşular geldi, babamı aşağıya indirmeye çalıştı. Alkollü olup olmadığını anlayamadım ama normal değildi. Tekrar uyumaya döndük. Babam aradı beni, su istedi. Ben de babam diyerek binanın kapısına su götürdüm. Bardağı geri alırken, bardağı elimle birlikte kendi kafasına vurdu. Bardak kırıldı ve elim kanadı. Elim kanadığı için beni yukarı çıkardılar. Sonra kanamam durmayınca beni hastaneye götürdüler. Hastanedeki olayda da ben de babamı durdurmaya çalıştım. Kimse bize yardım etmedi” şeklinde konuştu.

TANIKLAR DİNLENDİ

Duruşmada tanık olarak dinlenen Yeliz Bayburt, “O gece zil çaldı, Soner ağabeyin sesi geliyordu. Sesini duyduğum için aşağıya indim. Soner ağabey biraz alkollüydü. Soner ağabeyi aldım, binanın ilerisine kadar götürdüm sonra eve çıktım. Tekrar aşağıya döndüğümde B. G.’nin eli kesilmişti. Yerler kandı, binanın girişini yıkadım. Soner ağabey geldi, nerede olduklarını sordu. Bilmiyorum dedim. Daha sonra B.G.’lerin gittiği hastaneye gittik. Soner ağabey de oradaydı. Ben gittiğimde olay bitmişti” dedi.

TUTUKLULUĞUN DEVAMI TALEP EDİLDİ

Tanıkların ardından söz alan müşteki avukatları, “Tanıklar komşu oldukları için, taraflar da aile olduğu için olayları anlatmakta çekimser kalmaktadırlar. Daha önce mahkemenizce dinlenmesine karar verilen hastanede görevli iki tanığın dinlenmelerini ve sanığın tutukluluk halinin devamını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM

Duruşmada tutuklu sanık, “Eşim ve kızımın ifadeleriyle, tanık anlatımları çelişkilidir. Suçlamaları kabul etmiyorum. İddianamede, kızım Cennet’i bıçakla yaralama suçundan cezalandırılmam talep ediliyor. Oysa Cennet kendi ifadesinde yaralanmasının benim elimdeki bıçağı almaya çalıştığı sırada olduğunu söyledi. Tanık olarak dinlenmesi istenen kişilerin önceki aşamalarda verdiği beyanlarda doğru değildir” şeklinde konuştu.
Mahkeme heyeti, sanığın üzerine atılı suçların nitelik ve içerikleri, delillerin henüz toplanmamış olması göz önünde bulundurularak tutukluluk halinin devamına karar verdi. Heyet, mağdur B.G.’nin suçtan zarar görme ihtimalini dikkate alarak davaya katılmasına karar verdi. Dosyanın Adli Tıp Kurumundan dönmesinin beklenmesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 15 Mayıs tarihine erteledi.

İDDİANAME
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 7 Eylül 2019 tarihinde, Sultangazi’de özel bir hastanede eski eşi Merzuka Altunsöğüt’ü ve kızı Cennet Göztepe’yi (23) bıçaklayan Soner Göztepe hakkında, ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘Kasten yaralama’, ‘Hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından 20.5 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.


İlgili haberler
Eski eşinin bıçakladığı Sibel Altunsöğüt: Ona mahk...

‘Birçok akrabamız ‘Niye duyurdunuz, bizi rezil ettiniz’ dedi. Biz kimseyi rezil etmedik, utanması ge...

Gazi Mahallesi’nde kadınlar kadına yönelik şiddete...

Gazi Kadın Dayanışması üyesi kadınlar, eski eşi S.G. tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan kız kardeş...

Eski eşini bıçaklayan Soner Göztepe tutuklu yargıl...

Sultangazi, Gazi Mahallesi’nde Merzuka (Sibel) Altunsöğüt’ü bıçakla yaralayan Soner Göztepe’nin yarg...