Pınar Gültekin cinayeti davasında beşinci duruşma görüldü
Pınar Gültekin'in öldürülmesine ilişkin davanın 5. duruşması Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşma ertelendi.

Geçtiğimiz yıl Muğla'nın Ula ilçesinde 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in, Cemal Metin Avcı tarafından öldürülmesine ilişkin davanın 5. duruşması bugün görüldü.

Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan duruşmada bir önceki duruşmada Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir'in "reddi hakim" talebinin reddine karar verildi.

'ADİL DEĞİLSİNİZ, DAVADAN ÇEKİLİN'

DHA'nın haberine göre, avukat Epözdemir savunmasında "Yaşarken yakıldığı eylem var. Raporla bu tespit edildi. 5'inci celsedeyiz. Mahkeme bir türlü ilerlemiyor. Amerika Birleşik Devletleri'ne yazılan müzekkere yazısı mahkemeye ne gibi bir katkı sağlayacak? Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Davaya bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Bu suç tek başına işlenemez. Aile yakınlarının cinayetin işlendiği eve gitmesinin nedeni, suç delillerini ortadan kaldırmaktır. Mahkeme başkanının bu davadan çekilmesini istiyorum. Adil değilsiniz ve adil de görünmüyorsunuz" dedi.

PINAR GÜLTEKİN'İN BABASI SALONDAN ÇIKARILDI

Cemal Metin Avcı'nın avukatının savunması sırasında, Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin, oturduğu yerden ayağa fırlayarak "Diri diri yakıp öldürmüş, siz hâlâ neyi savunuyorsunuz ? Yazıktır, günahtır" diyerek tepki gösterdi. Mahkeme Başkanı Mustafa Güneş, Sıddık Gültekin'in salondan çıkarılmasına karar verdi.

'ADLİ TIP KURUMU RAPORUNA KATILMIYORUM'

Sanık Cemal Metin Avcı, "Adli Tıp Kurumu raporuna kesinlikle katılmıyorum. Benim ilk yardım belgem var. Kişinin öldüğünü zaten kontrol etmiştim. Çok pişmanım. Keşke bunlar olmasaydı. Olayın ortaya çıkmasını ben sağladım. Olayların doğrusunu anlattım. Keşif anında iyi ki video kaydı yapıldı. 165 kilogramlık varili tek başıma kaldırdığım ortadadır. Varili orada kaldırmasaydım daha nelerle suçlanacaktım bilmiyorum. Adalete güveniyorum. Sağlıklı bir yargılama olacağına inanıyorum. Pişmanım" diyerek ağladı.

POLİS EŞLİĞİNDE TEKRAR SALONDAN ÇIKARILDILAR

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, duruşmaya verilen 5 dakikalık arada tekrar duruşma salonuna giren Sıddık Gültekin'i Mahkeme Başkanı'nın tekrar dışarı çıkarmak istemesine, "Yanlış yapıyorsunuz. Suçsuz bir insanı dışarı çıkartamazsınız" diye tepki gösterdi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, duruşma düzenini bozdukları gerekçesiyle Gültekin ile Çepni'yi de polis eşliğinde salondan çıkardı.

DURUŞMA ERTELENDİ

Ardından Mahkeme Başkanı ara kararını açıkladı. İstanbul 3'üncü İhtisas Adli Tıp Kurumu'ndan otopsi örneğinin bir nüshasının gönderilmesinin talep edilmesine, adliye binasındaki güvenlik önlemlerinin artırılmasına karar verip, duruşmayı erteledi.

Bir sonraki duruşma 26 Eylül 2021 tarihinde.

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

İlgili haberler
Pınar Gültekin’in babası: Yeter artık, bu cinayetl...

Pınar Gültekin’in babası Sıdık Gültekin, ‘Böyle bir olay başıma geleceğini düşünmemiştim. Bunlara ‘D...

Pınar Gültekin cinayetinin ardından: Hayatımızı ve...

İstanbul Sözleşmesine dönük saldırıları ve artan kadın cinayetlerini, Pınar Gültekin’in vahşice katl...