Pendik’te bir erkek 7 yaşındaki çocuğu istismar etti
İstanbul'un Pendik ilçesinde yer alan Fatih mahallesinde 2 hafta önce 7 yaşındaki bir kız çocuğu, İ. K. tarafından inşaat halindeki bir binaya götürülerek istismar edildi.

İstanbul'un Pendik ilçesinde yer alan Fatih mahallesinde 7 yaşındaki bir kız çocuğu sabah saat 11’de, evine 3 dakika uzaklıktaki bakkala ekmek almaya giderken 50 yaşlarındaki İ. K. tarafından inşaat halindeki bir binaya götürülerek istismar edildi.

MAHKEME GÜNÜ BİR BUÇUK AY SONRA BELLİ OLACAK

İstismara uğrayan çocuğun annesi, "Adam kızımı görüyor. Ondan önce bakkala giriyor. Bir şeyler alıyor. Kızım da bakkala girip ekmek aldıktan sonra kızımı takip ediyor. Bileğinden tutup götürmeye çalıştığında kızım ben gelmek istemediğini söylüyor.” dedi. Anne, İ.K.’nin kızın sözleri üzerine “Ben senin akrabanım. Gel dondurma alalım.” diyerek kıza önce dondurma aldığını sonrasında inşaata götürdüğünü ifade etti. Kızının kaçmak istediğini ancak adamın karmaşık yollardan kızı götürdüğünü bu yüzden kızının kafasının karıştığını söyleyen kadın, kızının bir inşaat binasına çekildiğini ve orada istismara uğradığını belirtti.

Anne, kızının yanına koşarak ve ağlayarak geldiğini, geldiği zaman da kekelediğini söyledi. "Karakola gittik, kızım her şeyi anlattı. Yeri tarif etti ve polisle dondurma aldıkları yere gittik. Oradaki kadın, 'Ben onu dedesi zannettim.' dedi. Sonra bir anda adam polis arabasının önünde durdu. Sokakta geziyormuş. Madde kullanıyormuş, vurmamızla yere yığıldı. Karakola tekrar gittik. Hastaneye gidip rapor alınacak dediler. Tuzla Devlet Hastanesine gittik. Çocuk bürosuna gittik. Polis savcıyı aradı. Savcının yanına gittik. Pedagog da vardı avukat da. Doktor, kızımın boynundaki morlukları görünce 'Kızını muayene etmem lazım.' dedi. 1 buçuk ay sonra mahkeme günü belli olacak." diyerek süreci anlattı.

SALDIRGAN DAHA ÖNCE DE BAŞKA ÇOCUKLARI İSTİSMAR ETMİŞ

Kızının eskiden çok sevgi dolu bir çocuk olduğunu ancak bu olaydan sonra dayılarına, amcalarına sarılmadığını ve çok içine kapandığını, yolda birlikte yürürken hep arkasına baktığını söyleyen anne, "Ya bu adam kızımı kovalasaydı, kızım yolu bulamayıp üst kata çıksaydı bu adam kızımı inşaattan aşağıya itseydi? Ya o adam kızımı yolun ortasında bıraktığında kızıma araba çarpsaydı? Veya o binanın alt katı su dolu, kızım ya oraya düşseydi? Her şey olabilirdi. Kızım iyi ki bana bunu anlattı." dedi.

Şimdi ne gerekiyorsa yapılmasını isteyen anne, "İçeriden çıkmasın. Bana demesinler, yok kefalet verildi yok para verildi. Benim başıma bu geldi ama belki de birçok aile kurtuldu. Belki ben sizinle dayanışma içerisinde mücadele edersem bazı aileler de çıkıp ‘benim çocuğuma da bunu yapmıştı’ diyebilir. Aileler susuyor, ben bunu karakolda daha net anladım. Bu adam 12 yaşındaki bir erkek çocuğuna da tecavüz etmiş. 10 yaşındaki kıza da. Ben ne gerekiyorsa yaparım. Bu adamın bu mahallede barınmasını istemiyorum. Bugün benim kızımın başına gelen, yarın başka kızlarımızın başına gelecek." dedi.

ESENYALI KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ ÇOCUK İSTİSMARINA KARŞI BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEYECEK

Ailenin adalet arayışı hala sürüyor. Aile, istismarın son bulması için elinden geleni yapacaklarını söyledi. Bunun yanı sıra mahallede 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününde, saat 19.30’ da, Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinin düzenleyeceği basın açıklamasına tüm kadınları ve tüm mahalle halkını beklediklerini belirtti. Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği ise şu şekilde çağrı yaptı: “Mahallemizde, 7 yaşında bir kız çocuğu alı konularak taciz edildi. Çocuklara karşı işlenen bu suçlara sesiz kalmamak ve adalet aramak için yarın (çarşamba) saat 19:30 da Topuz marketin önünde basın açıklamasına tüm mahalle halkını bekliyoruz.”


İlgili haberler
Esenyalı’da kadınlar çocuk istismarlarına karşı so...

Esenyalı kadın dayanışma derneğinin çağrısıyla bir araya gelen kadınlar: Sessiz kalmıyoruz, çocuklar...

GÜNÜN DERNEĞİ: Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği

Bundan tam 5 yıl önce bu mahallede kadınların yaşadıkları tüm sorunlara karşı bir talep ve çözüm olu...

Tarikat yurdunda 11 yaşındaki çocuğa istismar

Süleymancılara ait özel bir yurtta çalışan İmam, bir çocuğu istismar etti. Kurumun avukatları çocuğu...