Beşiktaş’ta, evlenen çiftlere İstanbul Sözleşmesi kartı veriliyor
Beşiktaş Belediyesi, kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda farkındalığı artırmak amacıyla, evlenen çiftlere evlilik cüzdanının yanında İstanbul Sözleşmesi kartı vermeye başladı.

Beşiktaş Belediyesi, kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi konusunda farkındalığı artırmak amacıyla, evlenen çiftlere evlilik cüzdanının yanında İstanbul Sözleşmesi kartı vermeye başladı. Uygulamayı, hafta sonu kıydığı nikahla Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat başlattı. 

Beşiktaş Belediyesi, kadına yönelik şiddet olaylarının artması sonrası farkındalık oluşturmak için, evlenen çiftlere evlilik cüzdanının yanında İstanbul Sözleşmesi kartı vermeye başladı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, geçen hafta sonu kıydığı nikahta çiftlere evlilik cüzdanının yanında şiddetsiz bir toplum hedefiyle İstanbul Sözleşmesi kartı takdim etti.

Bundan sonra kıyılan tüm nikahlarda çiftlere İstanbul Sözleşmesi kartının verileceğini ifade eden Başkan Rıza Akpolat, “Bugün Gözde Aydın ve Barış Çapan çiftinin nikah töreninde en mutlu anlarına ortak olduk. Kendilerine evlilik cüzdanının yanında İstanbul Sözleşmesi kartımızı da teslim ettik. Çünkü İstanbul Sözleşmesi aileye karşı tehdit değil, aksine hepimiz için çok önemli bir kazanımdır” dedi.

Kaynak: DHA

İlgili haberler
Füsun Demirel: İstanbul Sözleşmesi gerçek anlamda...

52. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde Görülmüştür filmindeki performansıyla En İyi Yardımcı Kadı...

EŞİK: İstanbul Sözleşmesi’nin tek bir maddesinden...

312 kadın ve LGBTİ+ örgütünün bir araya geldiği Eşitlik İçin Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesi’ne...

Kadınlar seslendi: Aklama yargıla, İstanbul Sözleş...

"Haklarımızdan Vazgeçmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi Uygulansın" İstanbul Kampanya Grubunun çağrısıyla...