Ayşe Tuba Aslan davasında iddianame hazırlandı
23 kez şikayet ettiği eski eşi tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan davasında iddianame hazırlandı. Özalpay’ın eylemi tasarlayarak canavarca hisle ve eziyet çektirerek gerçekleştirdiği belirtildi.

Eskişehir’de daha önce 23 kez şikayetçi olduğu eski eşi tarafından sokak ortasında öldürülen Ayşe Tuba Arslan davasında iddianame hazırlandı.

İddianameyi hazırlayan Savcı Mustafa Şinasi Koç, sanık Yalçın Özalpay’ın eylemi tasarlayarak canavarca hisle ve eziyet çektirerek gerçekleştirdiğini görüşüne yer vererek sanık hakkında bu yönde ceza verilmesini talep etti.


Sanık, ifadesinde Arslan'ı "bir anlık cinnet getirerek" öldürdüğünü iddia etmişti. Ancak İddianamede “...şüphelinin maktüle karşı değişik tarihlerde gerçekleştirmiş olduğu eylemler, şüphelinin yanında hayatın olağan akışına aykırı olacak şekilde bıçak ve satır taşıması, olay tarihinde de maktülü takip edip kovalayarak yakaladıktan sonra maktüle karşı sayısız kere bıçak ve satırla vurup maktül yere düştükten sonra dahi bıçak ve satır ile vurmalarına devam etmesi, şüphelinin maktüle bıçak ve satır ile vururken özellikle maktülün vücudunda hayati tehlike yaratacak bölgeleri tercih etmesi, şüphelinin söz konusu eylemi eski eşi olan maktüle yönelik tasarlayarak canavarca hisle ve eziyet çektirerek gerçekleştirdiğini gösterdiği” belirtilerek bu kapsamda cezalandırılması talep edildi.

İlgili haberler
Katledilen Ayşe Tuba'nın cenazesini kadınlar taşıd...

Eskişehir’de koruma kararına rağmen eski eşinin satırlı saldırısına uğrayan ve 44 gündür yaşam mücad...

Ayşe Tuba Arslan’ı ölüme götüren ihmaller bitmiyor...

Ayşe Tuba Arslan’ın dosyalarının uzlaştırma bürosuna taşındığını belirten CHP Milletvekili Çakırözer...

Ayşe Tuba Arslan cinayetinde devletin tüm kurumlar...

Şiddet gördüğü eski eşi hakkındaki 23 şikayetine rağmen adım adım ölüme gönderilen Ayşe Tuba Arslan...