Av. Aydanur Ağaya: Delillerin karartılmaması için Alenya’nın dosyasına gizlilik kararı getirildi
Aleyna Ağgül’ün dosyasına gizlilik kararı verilirken Av. Aydanur Ağaya, kararı ‘Delillerin karartılmaması için olumlu’ diyerek değerlendirdi. Aleyna için cuma günü halk Iğdır’da sokağa çıkacak.

Aleyna Ağgül, 30 Eylül sabahı 14 Kasım Mahallesi’nde “Ölümümden Gökhan Argın sorumludur” yazılı not bırakarak yaşamına son verdi. Kentte nakliyecilik ve emlakçılık yapan Gökhan Argın (43) ve oğlu Göktürk Argın (19) gözaltına alındı. Gökhan Argın “intihara teşvik” suçundan tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı ancak adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. Soruşturmayı sürdüren Savcı, serbest bırakılma kararına itiraz etti. Sulh Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Savcılığının itirazını reddetti.

Aleyna Ağgül| Fotoğraf: DHA

Dosyaya ise gizlilik kararı getirildi. Gizlilik kararını Ekmek ve Gül’e değerlendiren Iğdır Barosundan Avukat Aydanur Ağaya, deliler açısından karartılması ve istismar şüphesi olduğundan böyle bir karar alındığını bu kararın olumlu bir karar olduğunu söyledi. Bütün şüpheli ölüm dosyalarında bu kararın alındığını dile getiren Ağaya, “Dosya başından beri gizliydi aslında, bu haber dünden itibaren yayıldı. Şu an Iğdır Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak davaya müdahillik başvurumuzu yaptık, ifadeleri, delilleri otopsi ve Adli Tıp raporu bütün bunları bekliyoruz. Dosyada henüz tutuklu olan kimse yok” diye konuştu.

IĞDIR’DA CUMA GÜNÜ ‘#ALEYNAAĞGÜLİÇİNADALET’ DENİLECEK

Cuma günü Iğdır’da Aleyna Ağgül’ün ölümüne dikkat çekmek için bir yürüyüş düzenleneceği bilgisini de paylaşan Ağaya “Iğdır Barosunun da katılımıyla kitle örgütlerinin, halkın katıldığı bir yürüyüş olacak. Saat 14.00’te Belediye Meydanı’nında toplanıp Vali Konağı yolunun sonuna kadar yürünecek” dedi.

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

İlgili haberler
Aleyna Ağgül'ün intihar notunda 'Ölümümden sorumlu...

Iğdır'da 18 yaşındaki Aleyna Ağgül'ün intihar etmeden önce "Ölümümden Gökhan Argın sorumludur" diye...

Aleyna'nın ölümünde, şüphelinin serbest bırakılmas...

Savcı, Aleyna Ağgül’ün intihar etmeden önce yazdığı notta ölümünden sorumlu olduğunu belirttiği Gökh...

Tecavüze uğradığını bildirdi, gözaltına alınan şah...

Eda Nur Kaplan'ın arkadaşları, Edanur'a cinsel saldırıda bulunan faillere işlem yapılmadığını, Edanu...