Uludağ Üniversitesi

Üniversiteli Edanur’un emlakçı mağduriyeti

Uludağ Üniversitesi öğrencisi Edanur, emlakçıdan ev tuttu, eve yerleştikten 15 gün sonra ‘ev satıldı’ diyerek kiraya zam yapıldı. Evin satılmadığını gittikleri emlakçıdan tesadüfen öğrendi.

Üniversitelerden cinsel suçlara indirim düzenlemesine tepki

ODTÜ Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Topluluğu ve Uludağ Üniversitesi öğrencileri yayımladıkları açıklamalarla 3. Yargı paketinde yer alan cinsel suçlara indirim düzenlemesine tepki gösterdi.

Kadın öğrencileri tacizden ‘düdük’ değil, birlikleri koruyacak!

Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsünde kadın öğrenciler tacizle burun buruna. Kampüs yolu ışıksız, tenha. Pahalı ulaşım yüzünden kullanılan kestirme yol korku tüneli! Yurt müdürünün çözümü ise düdük!

Öğrencilerin Görükle sınavı

40 bine yakın Uludağ Üniversitesi öğrencisinin yaşadığı Bursa’nın Görükle köyündeki yaşamı öğrencilerden dinledik: ‘Hayatımız kapalı küçük bir kutu içine sıkışmış gibi...’

Şiddete karşı nasıl mücadele edeceğiz?

Görükle Kültür Sanat ve Kadın Çalışmaları Atölyesinin çağrısıyla flört şiddeti üzerine atölye çalışması yapan Uludağ Üniversitesi öğrencileri, şiddeti ve şiddete karşı mücadele yöntemlerini konuştu.

Kendisini taciz edenin peşini bırakmadı, şikayetçi oldu, taciz eden emlakçı hapis cezası aldı

Uludağ Üniversitende okuyan G.G. 2017 yılında kaldığı evin emlakçısının tacizine uğradı. Yaşadığı tacizi yargıya taşıyan G.G. kendisini taciz eden emlakçının 3 yıl hapis cezası almasını sağladı.

Görükle’de taciz son bulana dek...

Uludağ Üniversitesi öğrencisi kadınlar, çalıştıkları kafelerden yaşadıkları sokağa kadar hemen her yerde karşılaştıkları tacizin son bulmasını istiyor.

Genç kadınlar anlatıyor: İstediğim bölümü okuyorum ama gelecek kaygım var

Binbir zorlukla istedikleri üniversiteye girebilen 3 kadın... İstedikleri bölüme girdiklerini söylüyorlar ama geleceğe dair ‘mesleğimizi yapabilecek miyiz?’ kaygısından uzaklaşamıyorlar...