sibaş

Görüşmeler başladı, Sibaş direnişi sona erdi

Tekgıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan Sibaş işçileri fabrika önünde başlattıkları direnişe 220. günde son verdi.

İşe iade davasını kazanan Sibaş işçileri: İşe geri dönene kadar mücadeleye devam

İşe iade davalarını kazanan Sibaş Gıda işçileri direnişleri devam ediyor. İşçiler mahkeme kararı uygulanana kadar direnişlerini sürdüreceklerini ifade ediyor.

SİBAŞ işçisi kadınlar: Muhtarlık patron destekçilerine bırakılmayacak kadar kıymetli

Hayatlarında ilk defa bu yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerine katılan ve kendi etkinliklerini düzenleyen SİBAŞ işçisi kadınlar şimdi patrondan yana olmayan bir muhtar için aday çıkardı

Aydın’da 8 Mart etkinlikleri

Aydın Kadın Dayanışma Platformu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenliyor.

GÜNÜN İSYANI: Hangimiz emek verdi?

Sendikalaştıkları için işten atılan ve 34 gündür direnen ŞİBAŞ işçilerinden Elif Akcanerik tüm direnen işçiler adına bir mesaj yayımladı. Akcanerik patrona seslenerek ‘Hangimiz emek verdi’ diye sordu.

Sendikalaştıkları için işten atılan SİBAŞ işçileri: desteğinizi bekliyoruz

Sendikalaştıkları için işten atılan ve direniş başlatan SİBAŞ işçileri herkesin desteğini bekliyor. Anne, babalarının en büyük destekçisi olan çocuklar da ‘Biz kazanacağız’ diyor.

SİBAŞ işçilerinden çağrı: Korkmayın, örgütlenin!

Sendikalaştıkları için işten atılan SİBAŞ işçilerinin evine misafir olduk. Gelin mücadelelerini, yaşadıklarını kendilerinden dinleyelim...

SİBAŞ işçileri: Önceden 1 Mayıs bize tatil demekti

Sendikalaşmak isteyince işten atılan çoğu kadın 48 SİBAŞ işçisi 1 Mayıs’a hazırlanıyor. Sendikalı olarak işlerine dönmeye kararlı olan işçiler ‘1 Mayıs’ta sesimizi duyurup hakkımızı arayacağız’ diyor.