Selin Nakıpoğlu

Avukat Selin Nakıpoğlu: Yasaların uygulanmamasını kadınlar canlarıyla ödüyor

Dünya Ekonomik Forumunun 2020 Cinsiyet Eşitliği Raporunda Türkiye’nin notunun ‘en kötü’. Av. Selin Nakıpoğlu, iktidarın şiddetle mücadele ediyor‘muş’ gibi yapmaktan öteye gitmesi gerektiğini söyledi.

Av. Selin Nakıpoğlu: ‘AKP kadınlara savaş açmış durumda’

İstanbul Sözleşmesi’nin yıl dönümünde konuştuğumuz Avukat Selin Nakıpoğlu AKP’nin Sözleşmeyi tartışmaya açmasını ‘AKP kadınlara savaş açmış durumda’ sözleriyle değerlendirdi.

Avukat Selin Nakıpoğlu: Sözleşme uygulansaydı Pınar yaşayacaktı

Pınar Gültekin cinayetinin ardından iktidarın hedefindeki İstanbul Sözleşmesi’nin önemine dikkat çeken Avukat Selin Nakıpoğlu ‘Sözleşmedeki maddeler uygulansaydı, Pınar Gültekin yaşıyordu’ dedi.

AKP’nin infaz indirimi paketi, cinsel suçları affediyor!

AKP'nin infaz indirimi paketi Mecliste grubu bulunan partilere sunuldu. Cinsel suçlardan hüküm giyenler de taslak kapsamına alındı, düzenlemeye göre cinsel suç faili birçok hükümlü serbest kalabilir.

Adalet Bakanlığı savcılıklara ‘cinsel istismar’ genelgesi gönderdi

Adalet Bakanlığının savcılıklara gönderdiği genelgeyi Avukat Selin Nakıpoğlu değerlendirdi: ‘Hâlâ bu kadar geri bir noktada olmak üzücü.’

6284 kadınlara neler sağlıyor?

Ahmet Kural tarafından şiddete maruz bırakılan Sıla’nın da başvurduğu 6284 sayılı Şiddetin Önlenmesini Yasası kadınlara ne sağlıyor? Hükümet yasayı neden hedef alıyor? Selin Nakıpoğlu ile konuştuk.

‘Uygulama aynı kalacaksa yeni düzenlemeler anlamlı değil’

Çocuk istismarlarında mevcut yasaların uygulamada nasıl karşılık bulduğunu Avukat Şahin Antakyalıoğlu ve Avukat Selin Nakıpoğlu anlattı: Uuygulamadaki problemler aşılmazsa yeni yasa anlamlı olmaz.

Kadın ve çocukların aleyhine bir adım: Arabuluculuk

Adalet Bakanlığının açıklamasıyla tekrar gündeme gelen ‘boşanmalarda arabulucuk’ düzenlemesinin kadınlar için nasıl sonuçlar doğuracağını Av. Selin Nakıpoğlu anlattı.

Hükümetin derdi 91 yıllık medeni kanunla

Müftülere nikah yetkisi verilmesini kapsayan yasayı değerlendiren Avukat Selin Nakıpoğlu, ‘kadınları esaretten kurtaran yasal düzenlemelerden geri düşürecek tüm girişimlere karşı direneceğiz’ dedi