pahalılık

‘Elim kırılsaydı da oy vermeseydim’

Esenyalı mahallesinden kadınlar zamlara ve tasarruf önerilerine tepkili: 'Günde iki öğün yiyoruz hangi porsiyonu küçültmemizi istiyorlar? En lüks yemeğimiz makarna, patates.'

Bebek bakımı harcamaları yüzde 61 arttı

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer bebek bakımına ilişkin harcamaların 6 ayda ortalama yüzde 12, bir buçuk yılda ise yüzde 61 oranında arttığını açıkladı.

Anne ve bebeğin masrafı bir yılda yüzde 35 arttı

Son 1 yılda bebeğin ve annenin beslenmesi ile bebeğin temizliği yüzde 35 arttı. Bebeğin giyimden, bebek arabasına, mobilyadan, yakılan doğal gaza birçok ek masraf ise bu orana dahil değil.

Pahalılıkla ne alakası var, biz doğalı seviyoruz!

Bir şeylerle karıştırıp, kırışmamak için çaba harcıyoruz. Maksat tabii ki doğal ürünler olsun diye canım, yoksam pahallılıkla ne alakası var! Biz doğallık seviyoz ondan.

Kadınların ortak isyanı: Geçinemiyoruz!

Market, pazar uçmuş gidiyor. Elektriğe, suya zam. Doğalgaza ağustosun başında yetmedi, bir de sonunda zam. Zam üstüne zam... Kredi kartına dayandık bakalım, o da nereye kadar?

Kadınlardan Seray Sever’e cevap: ‘Fasulye almayınca ev geçinecek sanıyor’

‘Fasulye pahalıysa yemeyin’ diyen Seray Sever’e kadınlardan yanıt: ‘Fasulye almayınca ev geçinecek sanıyor’, ‘Kira, elektrik, doğalgaz da pahalı, ödemeyelim’, ‘Bizim çocuğumuz makarnayla mı büyüsün!’

Kriz yok diyen gelsin külahıma anlatsın

Pendik Aydos’ta kış hazırlığı yapan kadınlar zamlara tepkili. ‘Kriz yok’ diyenlere de kızan kadınlar ‘Gelsin külahıma anlatsın’ diyor.

Çocukları okula borçlanarak gönderebiliyoruz!

Okullar açılırken bu yıl veliler okul alışverişinde zamlardan kaynaklı büyük sıkıntılar çekti. Veliler, “Sağa sola borçlanarak alışveriş yapıyoruz” diye anlattı yaşadıkları zorluğu.

Tezgah altındaki kasalardan 1 soğan, 2 mandalina topluyoruz

İşçilerin yoğunlukta olduğu Sincan Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki semt pazarında tezgahların çoğu, yere düşen, çürüğü az olan sebze, meyveleri saklıyor. Çünkü bu semtte pazar artığına muhtaç insan çok.

Bir de buradan bak: Enflasyon nedir?

Enflasyonu hep ekonomistler konuşacak değil ya. Bakın kadınlar nasıl anlatıyor enflasyonu. Doç. Dr. Nilgün Ongan da kadınlar için ne anlama geldiğini yorumluyor. Sizin için ne demek enflasyon?