nefret söylemi LGBTİ+

İzmir’de meydanlar nefret diline açıldı

İzmir Büyük Aile Platformunun düzenlediği LGBTİ karşıtı miting bugün gerçekleştirildi. Pınar Çetinkaya LGBTİ’lerin hedef alındığı mitingden izlenimlerini Ekmek ve Gül’e yazdı.

Avukat Sena Yazıbağlı: Nefret dili trans cinayetlerini artırıyor

Artan trans cinayetlerini ve saldırıları konuştuğumuz Avukat Sena Yazıbağlı, LGBT bireylerinin devlet eliyle hedef gösterildiğini söyleyerek, ‘Nefret dili trans cinayetlerini artırıyor’ dedi.

LGBTİ+ aileleri: Çocuklarımızı hedef göstermekten vazgeçin!

LGBTİ+ aileleri Ticaret Bakanlığının ‘LGBT ve gökkuşağı temalı ürünlerin +18 ibaresiyle satışa sunulması’ kararına tepki gösterdi. Açıklama yayımlayan aileler, ‘Çocuklarımızı hedef göstermeyin’ dedi.

LGBTİ+ ve gökkuşağı renklerine +18 uyarısı şartı: Renklerden bile korkuyorlar

Ticaret Bakanlığı, LGBTİ+ ve gökkuşağı temalı ürünlerin +18 ibaresi olmaksızın satışının yasaya aykırı olduğunu savunurken, yaşanan durum iktidarın renklerden bile korktuğu yorumunu akıllara getirdi.

Mısırlı Feminist Sarah Hegazi yaşamına son verdi

Mısır’da bir konser esnasında gökkuşağı bayrağı kaldırdığı için tutuklanan, işkence gören ve cinsel saldırıya maruz kalan LGBTİ aktivisti ve insan hakları savunucusu Sarah Hegazi, yaşamına son verdi.

Ayrımcılıkta son seviye: Polonya Cumhurbaşkanı ‘LGBTİ savunuculuğu komünizmden daha yıkıcı bir ideoloji’ dedi

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, LGBTİ hakları savunuculuğunun ‘komünizmden daha yıkıcı bir ideoloji olduğunu’ söyledi.

Hande Buse Şeker davasında kapalılık kararı kaldırıldı

Polis Volkan H. tarafından öldürülen trans kadın Hande Buse Şeker davasının 4. duruşmasında davanın kapalı görülmesi kararı kaldırıldı. Dava eksik ifadelerin tamamlanması için 30 Mart’a ertelendi.

Kaos GL: LGBTİ hakları insan haklarıdır!

Kaos GL, 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Günü dolayısıyla Türkiye’deki yasakları, nefret saldırılarını, istihdamdaki ayrımcılığı hatırlattı.

Bir garip mafya özentisi; Kürşat Mican LGBTİ+’lara karşı

2016 yılı Onur Yürüyüşleri öncesinde Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican LGBTİ+’lara yönelik nefret söyleminde bulunmuş, hakkında dava açılmıştı.