kaz dağları

Doğanın hak ettiği bu değil…

Altınoluklu kadınlardan doğa talanına, orman yangınlarına tepki: ‘Doğaya hak ettiği değeri vermiyoruz!’

Kaz Dağları’nı korumaya yemin vermiş Naide

Kaz Dağları mücadelesinin en öndeki neferlerinden biri; Naide. “Bu su, bu dağlar, bu köyler bizim geçmişimiz, geleceğimiz, kimseye vermeyeceğiz” diyor.

Kaz Dağları’nda sarı şeytana karşı

Ağacın nasıl meyve verdiğini, tohumun nasıl serpildiğini, akan suyun cana can kattığını görür kadın. Ona vurulacak hançeri, şiddeti kendi canına vurulacak gibi hisseder. Ondandır en önde duruşu...

GÜNÜN ÇAĞRISI: Kadın, çocuk, doğa ve hayvan katliamları son bulsun!

Kazdağları’ndaki doğa katliamına karşı direnen kadınlar katledilen Emine Bulut ve tüm kadın cinayetleri için çağrıda bulundu: Doğayı ve kadını katleden zihniyet aynıdır, katliamlar son bulsun.

GÜNÜN ŞARKISI: Uyan

Söz ve müziği Tarkan’a ait olan şarkıyı Boğaziçi Gençlik Korosu Kaz Dağları için seslendirdi; ‘Uyan... Koy elini kalbine geç olmadan...’

Bergama’dan Kaz Dağları’na; Kadınlar hep en önde!

Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de on yıllardır yaşam mücadelesinin en önünde yer alan kadınların deneyimleri bugün Kaz Dağları’nın savunulmasında büyük önem taşıyor.

Kaz Dağları için kadınlar en önde: Havamızı, suyumuz zehirlemenize izin vermeyeceğiz!

Kaz Dağlarında maden aramasına karşı düzenlenen Su ve Vicdan Buluşmasında kadınlar en öndeydi. Kadınlar ‘Suyumuzu, havamızı zehirlemenize; ağaçları, yaşamı katletmenize izin vermeyeceğiz’ dedi.