Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bakanlık: Hamile çocuk sayısı 115 değil 158

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde hamileliği bildirilmeyen 115 çocuğa ilişkin rapor hazırlayan Sağlık Bakanlığı, çocukların sayısının 115 değil, 158 olduğunu açıkladı.

Hamile çocuk skandalında skandal savunma: Rızası vardı

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde 115 hamile çocuk skandalıyla ilgili hastane raporunda çocukların ‘rızayla ilişkiye girdiği’ iddia edildiği ortaya çıktı.

İstismarı açığa çıkarana sürgün, üstünü kapatana ‘ödül’!

İstanbul’da 115 hamile çocuğu adli makamlara bildirmeyen, ihmali soruşturulmayan doktor, bir de başhekim yardımcısı yapılmış!

‘115 hamile çocuk’ skandalında çocukların ifadesi alınacak

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ortaya çıkan ‘115 hamile çocuk’ skandalında yarından itibaren çocukların ifadesi alınacak.

115 çocuk

Çocuğun bizatihi çocuk olma hali “iradeyi etkileyen bir emare” sayılmıyor, istismara uğrayan çocukları kategorize etme yaklaşımı hamile çocuklar için de devam ediyor

GÜNÜN BİLGİSİ: Takdir kamu görevlisinin değildir!

Suçun hukuki nitelendirmesini yapmak kamu görevlisinin değil yargının ve bizzat cumhuriyet savcılarınındır. İdarenin bu konuda takdir yetkisi bulunmamaktadır.

‘Çocuk istismarına sessiz kalmıyoruz’

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine istismarın örtbas edilmek istenmesine karşı Esenyalı’da kadınlar basın açıklaması yapacak.

'Çocuk istismarını aklatmayacağız'

Emek Partisi Kanuni Sultan Süleyman Hastanesine 5 ayda, 115 hamile çocuğun başvurmasına ve bunun görmezden gelinmesine tepki göstermek için hastane önünde eylem yaptı.

Ülke çocuklar için cehenneme döndü, hükümet çocuk istismarını aklama derdinde!

“Artık yeter” demeyecek misin? Her gün bir yerden çocuk istismarı haberleri gelsin istemiyorsan, çocukların geleceği konusunda kaygı duyuyorsan, ses ver...

EMEP: Bu utanç siyasi iktidarındır

Son 5 ayda, tek bir hastaneye 115 kız çocuğunun hamilelik nedeniyle başvurduğunun açığa çıkmasına ilişkin açıklama yapan EMEP, “Bu utanç siyasi iktidarındır” dedi.