Kadın Dayanışma Vakfı

Kadın Dayanışma Vakfı kadına yönelik şiddetle mücadele raporunu yayımladı

Kadın Dayanışma Vakfı, 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında kadın danışma merkezine başvuran kadınların erkek şiddetiyle mücadele deneyimlerini aktardığı bir rapor yayımladı.

Erkeklerin ödediği nafaka ortalama 370 lira

Kadın Dayanışma Vakfı, iki aydır çalışma yürüttüğü ‘Yoksulluk Nafakası Araştırması’ raporunu açıkladı. Raporda, kadınlara verilen nafakanın ortalamasının 370 lira olduğu belirtildi.

Dizi dizi bamya tez kurusunlar

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Filmmor, Kadın Dayanışma Vakfı, Kaos GL’den kadınlar, feminist gazeteciler ve sinemacılar bir araya gelerek ‘Evlerden ırak televizyon dizileri’ni belirledi.

GÜNÜN RAKAMI: Kadınlar en fazla psikolojik şiddete maruz kalıyor

Kadın Dayanışma Vakfı 1 Ağustos 2016-31 Temmuz 2017 arasında kendilerine başvuran 355 kadına ilişkin verileri açıkladı. Rapora göre kadınlar en fazla psikolojik şiddete maruz bırakılıyor.

Kadınlar birden fazla şiddet türüyle karşı karşıya

Kadın Dayanışma Vakfının 1 Ağustos 2016-31 Temmuz 2017 arasında Kadın Danışma Merkezinde aldığı başvurular sonucu oluşturduğu izleme raporu açıklandı. 355 kadın şiddet nedeniyle Merkeze başvurdu.

GÜNÜN KAVRAMI: Kadın ticareti nedir?

Cinsiyet eşitsizliği ve ayrımcılıktan beslenen kadına yönelik şiddetin en ağır biçimlerinden biri olan kadın ticareti özellikle savaş ve ekonomik kriz dönemlerinde artıyor...