ısrarlı takip

Merve Gül’ü yaralayan sanığa 27 yıl hapis: Israrlı takipten ilk ceza

Eskişehir’de, Merve Gül Durmaz’ı yaralayan Mete Arslanoğlu'na ‘ısrarlı takip’ suçu da dahil 5 suçtan 27 yıl 7 ay hapis cezası verildi. Böylece ‘ısrarlı takip’ suçundan ilk kez ceza verilmiş oldu.

Israrlı takip hepimizin derdi!

Geçtiğimiz hafta Aleyna Tilki, Ceylan Ertem, Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola tacize ve ısrarlı takibe uğradığını açıkladı. Kadınların çok sık karşı karşıya kaldığı ısrarlı takibe yakından bakalım.

Ceylan Ertem: 5 yıldır ısrarlı takibe ve tacize maruz kalıyorum

Şarkıcı ve söz yazarı Ceylan Ertem sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bir hayranının 5 yıldır ısrarlı takibine ve tacizine maruz kaldığını paylaştı. Ertem savcılığa başvuracağını söyledi.

Tacizden tutuklanıp serbest bırakıldı, tacizlerine devam edince yeniden tutuklandı

Muğla’da, üniversite öğrencisi Tuğçe Ç'yi taciz ve tehdit ettiği gerekçesiyle ile tutuklanıp ardından serbest bırakılan Nurettin Şeyhmusoğlu, tacize devam ettiği gerekçesiyle yeniden tutuklandı.

Israrlı takip de bir şiddettir

Kadınlar yan yana gelerek her yerden sesini yükseltmeye devam ediyor. Kadınlar öfkeli her bir kadın evinden, işyerinden işaret bekliyor...

‘Israrlı takip’ suç kapsamına alınsın

Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri yaşanmada önce kadınlar ‘ısrarlı takibe’ maruz kalıyor. Ama suç olarak tanımlanmadığı için ısrarlı takibe ceza da verilmiyor. CHP konuyu TBMM’ye taşıdı.

Ceren Özdemir’in bu bakışını #HepimizBiliyoruz!

Ceren Özdemir’in bakışının yer aldığı videonun ardından kadınlar #HepimizBiliyoruz etiketiyle takip edildiklerinde neler yaşadıklarını anlatmaya başladı.

GÜNÜN KAVRAMI: Cyberstalking (Sanal-takip)

Partneriniz sosyal medyada son görülme tarihinize bakıp üzerinizde baskı mı oluşturuyor, hesaplarınızın şifresini isteyerek yazışmalarınızı ve konuştuğunuz insanları mı takip ediyor? O zaman dikkat!

Eve sağlam varmanın huzuru

Kadınların her gün bir yerde bir şekilde erkek şiddeti kaygısı yaşadığını biliyoruz. Otobüste, işyerindeyken, sokakta evine doğru yürürken... Bu mektup da İpek’in kaygısını anlatıyor.

Israrlı takip nedir?

Mor Çatı 2017 yılının ilk 6 ayına ilişkin yayınladığı faaliyet raporunda birçok kişi tarafından şiddet olarak görülmeyen 'ısrarlı takibe' dikkat çekti.

Mor Çatı’dan 6 aylık kara tablo

Mor Çatı’ya şiddet nedeniyle başvuran kadınların çoğu 24-34 yaşında. Şiddet uygulayanların çoğu ise en yakınındaki erkekler!