intihar

Eğitim sistemi karne öncesi iki çocuğun canını aldı

Muş’un Varto ilçesindeki Atatürk Ortaokulu öğrencisi iki kız çocuğu evde yaşamına son vermiş halde bulundu. Konuyla ilgili Çocuk ve Genç Psikiyatrı Prof. Dr. Bengi Semerci Ekmek ve Gül'e konuştu.

İçine itildiğimiz karanlığa karşı gücümüz yanımızdaki kız kardeşimiz

Kolektif olarak inşa edilen bir alanla ancak kolektif bir mücadele vererek başa çıkabiliriz.

Hacettepe Üniversitesi öğrencisi yaşamına son verdi, tepkiler yükseldi: Bir kişi daha eksilmeyeceğiz

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi İzzah Elif Zamir Khan’ın yurt odasında cansız bedeni bulundu. Rektörlük öğrencinin intihar ettiğinin düşünüldüğü bilgisini paylaştı.

'Üniversitelerdeki psikolojik destek merkezleri yeterli değil'

Eskişehir'de 5 gün içinde iki üniversite öğrencisinin intihar etmesi üzerine Eskişehir'den üniversite öğrencisi Zehra Ceylan Ekmek ve Gül'e mektup yazdı.

Eskişehir’de 5 gün sonra bir üniversiteli genç daha yaşamına son verdi

Mükrime Hatun Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan Eskişehir Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü öğrencisi S.N.R., akşam saatlerinde binanın 5'inci katından aşağı atladı.

İntihar eden her 33 kişiden 1'i 15 yaşından küçük

Marmaray'da 15 yaşındaki bir kız çocuğunun yaşamına son vermesinin ardından CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, çocuk intiharlarının son 20 yıldaki artışına dikkat çekti.

Marmaray istasyonunda raylara atladığı öne sürülen 15 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti

Marmaray Yenikapı istasyonunda tren geçeceği sırada raylara atladığı öne sürülen 15 yaşındaki A.Ö hayatını kaybetti.

Evinde ölü bulunan Beyzanur’un ağabeyi Berkay Özel: İntihar ettiğine inanmıyoruz

Evinde ölü bulunan ve intihar ettiği iddia edilen Beyzanur’un ağabeyi Berkay Özel kardeşinin intihar etmediğini, öldürülmüş olabileceğini söyledi. Özel, Beyzanur’un ölümünün aydınlatılmasını istedi.

Sığınma evinden alınan kadının şüpheli ölümü

İstanbul’da şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Reyhan A.’nın intihar ettiği iddia edildi. Reyhan A. ‘Başıma bir şey gelirse S.Ç., S.Ç.’nin ailesi, annem ve erkek kardeşlerim sorumludur’ demişti.

Irak’ta şüpheli kadın ölümleri kayıtlara ‘intihar’ olarak geçiyor

Irak’ta 2020 yılında 276 kadın yaşamına son vermişti. İnsan Hakları Komisyonu eski üyesi Büşra el-Ubeydi de daha önce intihar adı altında yaşanan şüpheli kadın ölümlerine dikkat çekmişti.

AKP döneminde 777 kız çocuğu intihar etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, AKP döneminde 15 yaşından küçük 777 kız çocuğunun intihar ettiğini açıkladı.

‘İntihar’ diye üzeri kapatılmıştı, soruşturma yeniden başlatıldı

Yaklaşık 4 yıl önce şüpheli bir şekilde yaşamanı yitiren ve ‘intihar’ denilerek kapatılan Medine Ok Kara’nın yeniden başlatılan soruşturmasında, Kara'nın yaşadığı sistematik şiddet belgelendi.

Japonya'da pandemiyle artan kadın intiharları salgından daha çok yayılıyor

Japonya'da pandemi sürecinin ağırlaştırdığı ekonomik yük ve artan şiddet sonucu kadın intiharları 2019'a göre yüzde 14 arttı.

Diyarbakır'da bir kadın evinde ölü bulundu

Diyarbakır Silvan’da Zehra Eken isimli bir kadın yaşadığı evde başından silahla vurulmuş şekilde bulundu.

Cuma’nın ardından aynaya bakmak veya onaylanmayan bir ölüme saygı duruşu

İnsanın dünyaya borçlanabiliyor olması akılalmaz bir ayrıntı. Peki şimdi nasıl olacak? Garip bir iştahla her gün biraz daha parlayacak bir bıçağın keskin yüzü gibi bu soru.

Bölge’de şiddet, istismar, tecavüz, kadın intiharları ve cinayetleri: Münferit değil, sistematik!

İhraç edilen Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanı Gülizar İpek Bölge’de şiddet, istismar, tecavüz, kadın intiharları ve cinayetlerine dair yazdı.

İsveç’te genç kadınların yaşamına son verme oranları arttı

İsveç’te 25 ila 44 yaş arası genç kadınlar arasındaki intiharlarda artış olduğu tespit edildi. 2018 yılında 102 genç kadın intihar ederken bu rakam geçtiğimiz yıl 137’ye yükseldi.

Kayseri ve Diyarbakır’da iki hemşire hayatına son verdi

Kayseri’de 30 yaşındaki hemşire Yeter A. ile Diyarbakır’da 26 yaşındaki hemşire Bedia Menteşe yaşamına son verdi. DEÜ’de eylem yapan sağlık emekçileri ise ‘Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz’ dedi.

Ceylan’ın ailesi: Boynunda 3 ayrı ip izi vardı; intihar değil, cinayet

Ağrı’da şiddet gördüğüne dair karakola başvurduktan 4 gün sonra şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Ceylan Akpolat’ın ailesi: Vücudunda darp izleri ve boynunda 3 ayrı ip izi var.

Dersim’de baraj gölünde bir kadının cansız bedeni bulundu

Dersim’de Uzunçayır Baraj Gölü’nde, 21 Mart’ta kaybolan 28 yaşındaki Esma Kılıçarslan’ın cansız bedeni bulundu.