intihar

Evinde ölü bulunan Beyzanur’un ağabeyi Berkay Özel: İntihar ettiğine inanmıyoruz

Evinde ölü bulunan ve intihar ettiği iddia edilen Beyzanur’un ağabeyi Berkay Özel kardeşinin intihar etmediğini, öldürülmüş olabileceğini söyledi. Özel, Beyzanur’un ölümünün aydınlatılmasını istedi.

Sığınma evinden alınan kadının şüpheli ölümü

İstanbul’da şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Reyhan A.’nın intihar ettiği iddia edildi. Reyhan A. ‘Başıma bir şey gelirse S.Ç., S.Ç.’nin ailesi, annem ve erkek kardeşlerim sorumludur’ demişti.

Irak’ta şüpheli kadın ölümleri kayıtlara ‘intihar’ olarak geçiyor

Irak’ta 2020 yılında 276 kadın yaşamına son vermişti. İnsan Hakları Komisyonu eski üyesi Büşra el-Ubeydi de daha önce intihar adı altında yaşanan şüpheli kadın ölümlerine dikkat çekmişti.

AKP döneminde 777 kız çocuğu intihar etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, AKP döneminde 15 yaşından küçük 777 kız çocuğunun intihar ettiğini açıkladı.

‘İntihar’ diye üzeri kapatılmıştı, soruşturma yeniden başlatıldı

Yaklaşık 4 yıl önce şüpheli bir şekilde yaşamanı yitiren ve ‘intihar’ denilerek kapatılan Medine Ok Kara’nın yeniden başlatılan soruşturmasında, Kara'nın yaşadığı sistematik şiddet belgelendi.

Japonya'da pandemiyle artan kadın intiharları salgından daha çok yayılıyor

Japonya'da pandemi sürecinin ağırlaştırdığı ekonomik yük ve artan şiddet sonucu kadın intiharları 2019'a göre yüzde 14 arttı.

Diyarbakır'da bir kadın evinde ölü bulundu

Diyarbakır Silvan’da Zehra Eken isimli bir kadın yaşadığı evde başından silahla vurulmuş şekilde bulundu.

Cuma’nın ardından aynaya bakmak veya onaylanmayan bir ölüme saygı duruşu

İnsanın dünyaya borçlanabiliyor olması akılalmaz bir ayrıntı. Peki şimdi nasıl olacak? Garip bir iştahla her gün biraz daha parlayacak bir bıçağın keskin yüzü gibi bu soru.

Bölge’de şiddet, istismar, tecavüz, kadın intiharları ve cinayetleri: Münferit değil, sistematik!

İhraç edilen Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanı Gülizar İpek Bölge’de şiddet, istismar, tecavüz, kadın intiharları ve cinayetlerine dair yazdı.

İsveç’te genç kadınların yaşamına son verme oranları arttı

İsveç’te 25 ila 44 yaş arası genç kadınlar arasındaki intiharlarda artış olduğu tespit edildi. 2018 yılında 102 genç kadın intihar ederken bu rakam geçtiğimiz yıl 137’ye yükseldi.

Kayseri ve Diyarbakır’da iki hemşire hayatına son verdi

Kayseri’de 30 yaşındaki hemşire Yeter A. ile Diyarbakır’da 26 yaşındaki hemşire Bedia Menteşe yaşamına son verdi. DEÜ’de eylem yapan sağlık emekçileri ise ‘Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz’ dedi.

Ceylan’ın ailesi: Boynunda 3 ayrı ip izi vardı; intihar değil, cinayet

Ağrı’da şiddet gördüğüne dair karakola başvurduktan 4 gün sonra şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Ceylan Akpolat’ın ailesi: Vücudunda darp izleri ve boynunda 3 ayrı ip izi var.

Dersim’de baraj gölünde bir kadının cansız bedeni bulundu

Dersim’de Uzunçayır Baraj Gölü’nde, 21 Mart’ta kaybolan 28 yaşındaki Esma Kılıçarslan’ın cansız bedeni bulundu.

İntihara sürüklenen Arkeolog Kaçmış’ın savunmasında mobbing detayı

Arkeolog Merve Kaçmış’ın yaşamına son vermesinin ardından savunması ortaya çıktı: ‘Bu kadar özverili çalışmama rağmen benden savunma istenmesi beni yıprattı.’

Kadınlar yaşamlarını sonlandırmak yerine yardım talep ediyor

Ekmek ve Gül Şişli Grubunun ‘Bir İhtimal Daha Var, Yaşamak’ şiarıyla düzenlediği etkinlikte yaşamını sonlandırmanın münferit mi yoksa toplumsal mı olduğu sorusu tartışıldı.

‘Bir ihtimal daha var, yaşamak!’ söyleşisi

‘Bir ihtimal daha var! O da insanca yaşamak için el ele vermek’ diyen Şişli Ekmek ve Gül Grubu kadınları 15 Şubat Cumartesi günü yapacakları etkinliğe tüm kadınları davet ediyor.

İzmir’de yaşamını sonlandıran kadın eski patronunun tacizine maruz kalmış

İzmir Çiğli’de hayatını sonlandıran Şengül K., ardında bıraktığı notta eski patronunun tacizine uğradığını yazmış.

Arkeolog Merve mektubunda ‘Ben yapmadım, her şey kamerada kayıtlı’ demiş

Mobbing nedeniyle intihar ettiği öne sürülen Arkeolog Merve Kaçmış’ın intiharından önce bıraktığı mektupta, ‘Ben yapmadım, kameralar açıktı. Her şey orada kayıtlı’ ifadelerinin yer aldığı belirlendi.

Arkeolog Merve mobbing sonucu intihar etti iddiası: Yetkililer sessiz

Gaziantep Müzesinde görev yapan Arkeolog Merve Kaçmış’ın intiharına, maruz kaldığı mobbingin neden olduğu öne sürüldü. Kültür Sanat Sen “Yetkililer mobbinge sessiz” açıklaması yaptı.

Müze görevlisi arkeolog intihar etti: ‘Mobbing’ iddiası

Gaziantep Müzesi'nde görev yapan Arkeolog Merve Kaçmış intihar etti. Kaçmış'ın intiharına maruz kaldığı mobbingin neden olduğu öne sürülüyor.