grev

Dünya’da kamu işçileri ve kamu emekçileri 'kemer sıkmaya' karşı grevde!

Pek çok ülkede 'kemer sıkma' adı altında kadınların yoğun çalıştığı kamu sektöründe ücretler düşük tutuluyor, iş yükü artırılıyor. Kamu çalışanları ise bunun karşısında greve gidiyor.

Kadın öğretmenler 'Eğitimde şiddete hayır' demek için sokakta

İstanbul Eyüp’te bir öğrenci tarafından öldürülen öğretmen İbrahim Oktugan için binlerce öğretmen yürüdü. Kadın öğretmenler de yürüyüşlerde yoğun katılımla en önde yer aldı.

GATES’de işçiler haklarını grevle kazandılar

Ege Serbest Bölgede faaliyet gösteren GATES fabrikasında 8 Mart’ta greve çıkan işçiler grevlerini kazanımla sonlandırdı.

1917 Şubat’ında bir kırılma noktası: ‘Ekmek ve barış’

Çarlık’ın ve Rus burjuvazisinin barbarlığı altında ezilen işçi kadınların ekmek ve barış için örgütlenmesi, eşit ve sömürüsüz bir dünya için mücadelenin fitilini ateşledi.

Mahallemizde Özak işçilerini anlatıyoruz

Balçova ve Narlıdere Ekmek ve Gül'den Özak Tekstil işçileriyle dayanışma: Sizleri mahallemizde, sokağımızda, iş yerlerimizde gururla anlatıyoruz.

ABD'de üç fabrikada binlerce otomotiv işçisi greve çıktı

ABD'de General Motors, Stellantis ve Ford fabrikalarında 12 binden fazla işçi, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınmaması üzerine greve çıktı.

Sputnik'te grevdeki kadın gazeteciler: Sendika anayasal hakkımız

Grevdeki kadın gazetecilerden Mehtap Yenidoğan, Günce Nur İnce ve Gökçe Çalışkan sendikalaşma süreçlerini, çalışma koşullarını, 20 günü aşan grev deneyimlerini Ekmek ve Gül'e anlattılar.

Ağaç A.Ş. işçileri insanca yaşamak için süresiz eyleme çıktı

Birleşik Tarım Orman Sendikası üyeleri çalışma koşullarının düzeltilmesi talebiyle Saraçhane'de bulunan İBB binası önünde toplandı.

Corning işçisi, direnişin simgesi…

Günlerdir toplu iş sözleşmesi için Gebze'de Corning işçileri kavurucu sıcağın altında grevdeler. Grevdeki kadın işçiler Ekmek ve Gül'e yazdı.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği'nden Corning işçilerine dayanışma ziyareti

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, iki haftadır toplu iş sözleşmeleri için grevde olan Corning işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu.

Bu iş yerinde grev var: Corning grevinde kadın işçiler

Kablo üretimi yapan Corning fabrikasında Lastik-İş üyesi işçiler toplu sözleşme talepleri için grevde. Fabrikada belki de selamlaşmaktan öteye gitmeyen kadın işçiler bugün grev alanında omuz omuza.

Corning işçileri grevde! Kadın işçiler anlatıyor: 'Hakkımızı alana kadar buradayız'

50'ye yakın kadın işçinin çalıştığı fabrikadaki çalışma koşullarına, ücretlerinin nasıl eridiğine, taleplerine, grev alanındaki dayanışmalarına dair kadın işçilerle konuştuk.

8 Mart’ta Almanya’da kadın işçilerden uyarı grevleri

Sosyal hizmet ve eğitim işkolunda çalışan hizmet işçileri, ücret artışı taleplerine kabul edilemez yanıtlar veren işverenlere uyarı niteliğinde 8 Mart’ta grevde olacak.

Otonom Kadın Sığınma Evleri çalışanları 7 Mart’ta greve çıkıyor

Almanya’daki Otonom Kadın Sığınma Evleri çalışanları daha iyi çalışma koşulları, sığınmaevindeki kadın ve çocukların daha iyi koşullarda yaşaması, barınması, güçlendirilmesi için greve çıkıyor.

MKS işçileri sendika hakları için greve çıkıyor

MKS Transformatör’de DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş’e üye olan işçiler, sendika ve toplu sözleşme hakları için yarın grev başlatıyor.

Grev alanında kadınlar da olur çocuklar da

Çocuğunuz 'İşe mi gidiyorsun baba?' yerine 'Yine greve mi baba?' diye sordu mu? Siz hiç yılbaşını fabrika bahçesinde kutladınız mı, hiç grev alanında çocuklarınızla sandalye kapmaca oynadınız mı?

Yeşim Tekstil’de 4 bin 500 işçi greve çıktı

Toplu iş sözleşmesinde patronun yüzde 5 zam dayatmasına karşı Yeşim Tekstil işçileri greve çıktı.

Euroserve (Marlboro) işçileri iş bırakarak işyerini terk etmiyor: Taleplerimiz kabul edilsin

İzmir’de Euroserve (Marlboro) işçileri, atılan 11 işçinin işe iade edilmesi ve Gıda-İş’in masada muhatap alınması talepleri ile iş bırakarak işyerini terk etmeme eylemine devam ediyor.

Technomix işçileri greve çıktı: Haklarımızı istiyoruz

Türk Metal Sendikasının örgütlü olduğu Technomix fabrikasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine işçiler bugün greve çıktı.

Atışkan Alçı işçilerinin eşleri: ‘Haklarını alana kadar grevin destekçisiyiz’

Atışkan Alçı işçilerinin grevi 3 haftayı aşkındır devam ediyor. Grev süresince eşlerini her türlü destekleyen Buket, Ayşe ve Nermin yaşadıklarını Ekmek ve Gül'e anlattı...