grev

Bakırköy Belediyesi işçilerinden mektup var: Heyecanımız mücadelemizden, umudumuz emeğimizden…

Grevdeki Bakırköy Belediyesi işçisi kadınlar, direniş alanından umutlarını, mücadelelerini, taleplerini yazarak Ekmek ve Gül okurlarına selamlarını yolluyor…

Indomie AdkoTurk’te grev var!

Sendikalaştıkları için işten atılan AdkoTurk işçisi kadınlar aylardır sürdürdükleri mücadeleyi Ekmek ve Gül’de anlatıyor...

Sendika hakkı için direnen işçiler mücadelede kararlı

Sendikalaştıkları için işten atılan, Tekirdağ Valiliği önünde polisin müdahalesine maruz kalan AdkoTurk işçisi kadınlar bugün de grev alanındaydı. Kadın işçiler ‘Mücadelemiz devam edecek’ dedi.

Bel Karper ve AdkoTurk işçileri Tekirdağ Valiliği önünde gözaltına alındı

Tekirdağ Valisi ile görüşmek isteyen Bel Karper ve AdkoTurk işçilerine polis müdahale etti. İşçilerden 58’i gözaltına alındı.

AdkoTurk’te baskı da grev de büyüyor

İndomia AdkoTurk grevi, 15. gününü geride bırakırken, grev yeni işçilerin katılımıyla güçleniyor.

AdkoTurk’un kadın işçileri hem TİS hem grev hakkı için mücadele ediyor

Patronlar ve yöneticiler, işçileri sendikaya üye olmaktan ve greve çıkmaktan vazgeçirmek için her türlü yolu denemiş, kadın işçilerin ailelerini arayarak baskı kurmaya çalışmışlar.

İzmir Kadın Platformundan AdkoTurk işçilerine destek

Grevdeki AdkoTurk işçilerine destek için basın açıklaması yapan İzmir Kadın Platformu, ‘Hakkını aramak için mücadele eden AdkoTurk işçilerinin yanındayız’ dedi.

Greve hazırlanan AdkoTurk işçileri: Sendikalı olmak yetmez örgütlü olmalıyız

Sendikaya üye oldukları için Kod 29’dan işten atılan AdkoTurk işçileri, direnişten sonra greve hazırlanıyor.

Yeni Zelanda’da 1500 ebe grevde!

Önümüzdeki hafta boyunca, yaklaşık 1500 hastane ebesi, geçen hafta maaş artışlarına ilişkin müzakerelerin başarısız olmasının ardından, ülke genelinde sekiz saatlik grevlere devam edecek.

EMEP’li kadınlar Cem Bialetti işçilerini ziyaret etti: İstanbul Sözleşmesi’ne birlikte sahip çıkacağız

EMEP’li kadınlar, grevdeki Cem Bialetti işçilerini ziyaret etti. Kadın işçilerle İstanbul Sözleşmesi’ni konuşan EMEP’li Kadınlar, grevci işçilerin çocuklarına ördükleri yelek ve bereleri de ulaştırdı.

Kadıköy Belediyesi grevinin ardından: Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!

Kadıköy Belediyesi işçileri insanca yaşanacak bir ücret için greve çıktı ancak sendika genel merkezinin işçinin taleplerini karşılamayan sözleşmeyi imzalaması grev sonlandırıldı. Peki şimdi ne olacak?

Eşi Maltepe Belediyesi’nde işçi olan Fidan: Sefaletten bıktık, hakkımızı verin!

Fidan’ın eşi, hakları için grevde olan Maltepe Belediyesi işçilerinden. 3300 lira ile geçinme derdi, Fidan’ı genç yaşta yormuş, geçinmek için bulduğu çareler tükenmiş. ‘İşçilere haklarını verin’ diyor

‘İşçiler karınlarını doyurabilecek, evlerine ekmek götürebilecek bir ücret istiyor’

Maltepe Belediyesinde çalışırken 2019 yılında işten atılan Eylem Şahlar Süsem, şu an grevde olan Maltepe Belediyesi işçileriyle dayanışmak için grev alanındaydı.

Maltepe belediyesi işçisi kadınlar haklarını istedi, 8 Mart’a çağrı yaptı

Maltepe Belediyesinde düşük zam dayatmasına karşı greve çıkan Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube üyesi işçiler grevlerinin ilk gününde. Greve çıkan kadın işçilerle konuştuk.

Kadıköy Belediyesinden kadın işçiler anlattı

Kadıköy Belediyesi işçileri insanca yaşanacak bir ücret için üç gündür grevdeydi. Genel İş merkezinin tepeden müdahale edip işçinin taleplerini karşılamayan sözleşmeyi imzalamasıyla greve son verildi.

Kadıköy Belediyesinden kadın işçilerin grev alanından 8 Mart çağrısı

Kadıköy Belediyesinde talepleri için grevde olan kadın işçiler 8 Mart için 5 Mart'ta Kadıköy İskeleye çağrı yaptı.

Kadıköy Belediyesi işçileri greve çıktı: Hakkımızı alana dek mücadelemiz sürecek

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıkan Kadıköy Belediyesi işçileri, ‘Hak ettiğimizi alana kadar mücadelemiz devam edecek’ dedi.

Grevdeki Baldur işçilerinin aileleri anlattı: Dayanışmayı büyütelim

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği pazar günku instagram yayınında şu anda grevde olan Baldur işçilerinin ailelerini konuk aldı.

Ekmeğin tadı, çayın demi, Baldur grevi

‘Elbette kolay değildir bu grev günlerinde ev geçindirmek, ama sen sevgili kız kardeşim, eşinin mücadelesinde ona destek verirsen o patron karşısında, daha fazla direnecektir.’

Baldur işçilerine kadınlardan dayanışma ziyareti

Baldur grevinin 21. gününde Ekmek ve Gül okuru kadınlar Baldur işçilerini ziyaret etti. Grevdeki işçilere, kadınların yaptığı çorba ve börekler dağıtıldı.