Görükle

Üniversiteli Edanur’un emlakçı mağduriyeti

Uludağ Üniversitesi öğrencisi Edanur, emlakçıdan ev tuttu, eve yerleştikten 15 gün sonra ‘ev satıldı’ diyerek kiraya zam yapıldı. Evin satılmadığını gittikleri emlakçıdan tesadüfen öğrendi.

Kadın öğrencileri tacizden ‘düdük’ değil, birlikleri koruyacak!

Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsünde kadın öğrenciler tacizle burun buruna. Kampüs yolu ışıksız, tenha. Pahalı ulaşım yüzünden kullanılan kestirme yol korku tüneli! Yurt müdürünün çözümü ise düdük!

Bursa Görükle’de kadınlardan 25 Kasım buluşması

Bursa Görükle’de kadınlar Genç Hayat Dergisi editörü Elif Ergin’in katılımıyla 25 Kasım için bir araya gelecek.

Kendisini taciz edenin peşini bırakmadı, şikayetçi oldu, taciz eden emlakçı hapis cezası aldı

Uludağ Üniversitende okuyan G.G. 2017 yılında kaldığı evin emlakçısının tacizine uğradı. Yaşadığı tacizi yargıya taşıyan G.G. kendisini taciz eden emlakçının 3 yıl hapis cezası almasını sağladı.

Görükle’de taciz son bulana dek...

Uludağ Üniversitesi öğrencisi kadınlar, çalıştıkları kafelerden yaşadıkları sokağa kadar hemen her yerde karşılaştıkları tacizin son bulmasını istiyor.

Görükle kadınların kâbusu: Taciz, şiddet, tecavüz

‘Etim çekiliyor gibi hissediyorum’ diyerek imza atan kadın ile ‘Gerçekten imzalar sayesinde son bulur mu?’ diyen kadın arasında umut var. Onları birbirine bağlayan özgür ve insanca yaşamın hayali var.

Görükle’de taciz ve şiddet son bulsun diye...

Gece geç saatlere kadar çalışıp eve kendimizi attığımızda ardımızda neler mi bırakıyoruz? Patron ve müşteri bakışları arasına sıkışmış bedenlerimiz, peçetelere yazılmış notlar, bizi takip eden araçlar