Filmmor

GÜNÜN BELGESELİ: Kraliçe Lear

Yönetmenliğini Pelin Esmer’in yaptığı Kraliçe Lear bugün 18. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali kapsamında izleyici ile buluşuyor. Kaçırmayın!

18. Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başladı

Kadınlar 124 yıldır, erkek egemen film endüstrisine rağmen sinemada hikâyelerini anlatıyor. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali de bu yıl 18’nci kez düzenleniyor.

18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 12-22 Haziran’da online

Salgın nedeniyle ertelenen 18. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 12-22 Haziran tarihleri arasında ‘Hak Odaklı Sinema’ temasıyla online olarak yapılacak.

17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali başlıyor

17. Uluslararası Filmmor Gezici Kadın Filmleri Festivali 7 Mart’ta başlıyor, Festival 7 Mayıs’a kadar 7 şehirde sürecek.

GÜNÜN KISASI: Kadın dayanışması yaşatır

“Tüm kadınlar el ele verirse kadın cinayetleri önlenebilir. Kadın dayanışması yaşatır” diyerek kadın cinayetlerine karşı dayanışmayı öne çıkaran FilmMor’un bu kısa filmini izlediniz mi?

GÜNÜN FESTİVALİ: Filmmor Adana’da

16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin Adana ayağı bugün ilki düzenlenen Kadın ve Yaşam Festivali kapsamında başlıyor.

Filmmor’a sansür: ‘Yeva’ filminin gösterimi yasaklandı, gerekçe OHAL!

16. Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin İstanbul’daki son gününde, ‘Yeva’ adlı bir kadın filminin gösterimi Azerbaycan'ın talebiyle İstanbul Valiliği tarafından yasaklandı.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Hadi festivale gidelim

16. Filmmor Kadın Filmleri Festivalinde bugün 4 güzel film, mis gibi de bir söyleşi var...

Filmmor Kadın Filmleri Festivali başlıyor

16. Filmmor Kadın Filmleri Festivali bu yıl: “Ne Söz Biter, Ne Yol, Ne de Düş” diyecek. 10 Mart’ta İstanbul’da başlıyor.

Dizi dizi bamya tez kurusunlar

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Filmmor, Kadın Dayanışma Vakfı, Kaos GL’den kadınlar, feminist gazeteciler ve sinemacılar bir araya gelerek ‘Evlerden ırak televizyon dizileri’ni belirledi.

Filmmor ve Uçan Süpürge ‘dayanışmaya geldi’

Türkiye’nin iki kadın filmleri festivali Filmmor ve Uçan Süpürge “Dayanışmaya geldi”, Marttan Mayısa 2018 baharını kadınlara festival yapmak üzere yola çıkıyor.

Filmmor Adana’da

15 yıl önce “Kadınlar Sinema Yapıyor” diyerek başlayan Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 5 ilin ardından 27-28 Nisan’da Adana, 29-30 Nisan’da Mersin’de.

Filmmor Kadın Filmleri Festivali Bursa'da

15. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 8-9 Nisan'da Bursa'da. Evin işi, şehrin hengamesi, hayat gailesinin ötesinde sinemada buluşmaya, dayanışmaya, festivale...