DEÜ Hastanesi

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Hemşire Günseli Uğur’un sürgün kararında mahkemeyi tanımadı!

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi İşyeri Temsilcisi Hemşire Günseli Uğur’un sürülmesine ilişkin TBMM İnsan Hakları Komisyonu, skandal bir karara imza atarak ‘Sendikal faaliyet değildir’ dedi.

Hemşirelere ‘Devletin bütünlüğünü bozmak’ gerekçesiyle uzaklaştırma verilmiş

DEÜ yönetimi kovidden hayatını kaybeden sağlıkçıları anan SES üyelerine verilen uzaklaştırma kararının gerekçesini ‘Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak’ olarak açıkladı.

SES İzmir: Üyelerimizin açığa alınması kabul edilemez

DEÜ hastanesinden açığa alınan Arzu Sert ve Günseli Uğur, sağlık emekçilerine yönelik hukuksuz baskılara karşı mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

DEÜ Hastanesi SES işyeri temsilcisi Günseli Uğur görevinden uzaklaştırıldı

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi SES işyeri temsilcisi Günseli Uğur sürgün edilmesinin ardından kazandığı davayla işe dönüş yaptı ancak bu kez uzaklaştırma kararı aldı.

DEÜ Hastanesi çalışanları kreş talepleri için rektörlüğe dilekçe verdi

DEÜ Hastanesi sağlık emekçileri kreş talepleri için rektörlüğe dilekçe verdi. Dilekçede kreşin anayasal bir yükümlülük olduğu hatırlatılarak kreş sorunun bir an önce çözülmesi talep edildi.

Tuvaletten dinlenme odası!

DEÜ Hastanesinde çalışan temizlik işçisi bir kadın ne kadar aşağılayıcı koşullarda çalışmak zorunda bırakıldıklarını çok çarpıcı bir örnekle anlatıyor...

Sağlık çalışanları ‘sağlık olsun’ diyemiyor, neden mi?

‘Biz sağlık çalışanları, kendi sağlığımızın da dikkate alınmasını istiyoruz. Hakaretler duymak istemiyoruz. Güvenli bir işyerinde saygıyla çalışmak istiyoruz.’