Seçim 2023

Buca

8 Mart öncesi Buca ve Bornova'da kadınlar bir araya geldi

İzmir'de Bornova ve Buca'da bir araya gelen kadınlar, krizden ve savaş koşullarından en çok kadınların etkilendiğini belirterek, buna karşı dayanışmayı ve mücadeleyi büyütme çağrısında bulundu.

Buca Kadın Platformu kuruldu

İzmir Buca’da kadınlar bir araya gelerek Buca Kadın Platformunu kurdu. Kadınlar adına basın metnini okuyan Hülya Gürgör, tüm kadın kuruluşlarına ve kadınlara mücadeleyi birlikte büyütme çağrısı yaptı.

Buca Belediyesi işçileri: Çocuklarımız İçin Susmayacağız!

Buca Belediyesi işçileri ve belediye çalışanları tarafından İstanbul Küçükçekmece’de yaşanan çocuk istismarına karşı basın açıklaması düzenlendi.

BEKEV üyesi kadınlardan çocuk istismarına karşı sessiz eylem

BEKEV’den kadınlar çocuk istismarına karşı Betontaş pazaryerinde yazdıkları dövizleri taşıyarak sessiz eylem yaptı. Kadınlar hadım ve idamın çözüm olmadığı belirterek gerçek çözümler istedi.

Buca’da kadınlar 8 Mart’ı mücadele ve coşku ile karşılıyor

Dernek üyelerinden oluşan koronun, halk oyunları ekibi sahne aldığı BEKEV 8 Mart etkinliğine kadınların coşkusu hakimdi. Kadınlar hem mücadele çağrısı yaptı hem 8 Mart’ı kutladı.

GÜNÜN TALEBİ: Kadınlar köylerinde taş ocağı istemiyor!

Köylerine yapılmak istenen taş ocağına köylüler tepki gösterdi. Köylerini talandan korumak isteyen kadınlar da ellerine dövizleri alıp eyleme katıldı.