Seçim 2023

bisikletli kadınlar

Mardin Derik'te, 5 ayda 72 kadın bisiklet sürmeyi öğrendi

Mardin'in Derik ilçesinde Sevdet Baki, bisikletiyle 5 ayda 72 kadına bisiklet sürmeyi öğretti. Baki, ''En büyük isteğim, tüm bu kadınlarla Derik çarşısının içinde sürebilmek" dedi.

Diyarbakır’da bisiklet turuna çıkan kadınlar: ‘Biz de varız’ demek için sokaktayız

Diyarbakır’da kadınların bisiklete binmesini özendirmek için bisiklet turuna çıkan Kitap, Bisiklet ve Doğa Derneği üyesi kadınlar, ‘Bisikletli kadınlar da var’ diyor.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu: Daha çok görünür olmalıyız

Türkiye'nin pek çok yerinde bir araya gelen kadınlar, bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak adına 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' etkinliği düzenledi.

Süslü kadınlar sokaklarda

Her yıl “Egzoz dumanı değil, parfüm kokusu” sloganıyla bir araya gelen kadınlar bu yıl da rengarenk görüntülerle “Sağlığın için bisiklete bin, kalbini koru, doğayı koru” mesajı verdi.

‘Kadınların oyu eşit ve özgür bir hayata’ diyenler pedal çeviriyor

‘Pedallarımızla, isyanımızla, ritmimizle, sesimizle, sözümüzle, hep birlikte değiştirecek gücümüz var’ diyen feminist kadınların bir çağrısı var.

Pedallar meme kanserine farkındalık için çevrildi

Ankara’da Kurtuluş Parkında toplanan Metastik Meme Kanseri Derneği (Metamozom) ve Pedallayan Kadınlar, pedallarını meme kanseri ve kadın sağlığına farkındalık için çevirdiler.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Süslü kadınlar bisiklet turu

Bugün kentlerin yollarını egzoz dumanı kokusu değil, kadınların parfüm kokusu saracak. Ülkenin dört bir yanında ‘Süslü kadınlar’ yollarda bisikletleriyle olacak.

GÜNÜN ÇÖZÜMÜ: Etekle bisiklete binmek artık kolay

Bisiklet kullanan kadınların en önemli sorunlarından biri olan; ‘etekle bisiklete nasıl bineceğim?’ kaygısına yine kadınların kendi bir çözüm buldu. Hem de pratik bir çözüm.