Birleşmiş Milletler

BM: 2021’de her 4,4 saniyede bir çocuk veya genç hayatını kaybetti

Birleşmiş Milletler Çocuk Ölümleri Tahminleri Kuruluşlar Arası Grubunun 2021 raporuna göre her 4,4 saniyede bir çocuk ölüyor.

BM Özel Raportörü Alsalem Türkiye ziyareti gözlemlerini açıkladı

Birleşmiş Milletler Kadına ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet, Nedenleri ve Sonuçları Özel Raportörü Reem Alsalem, Türkiye ziyaretinden ön bulgularını açıkladı.

GÜNÜN DİKKATİ: Dünyada 64 milyondan fazla çocuk evlendiriliyor

BM’ye göre dünya çapında cinsel şiddetin neredeyse yüzde 50’si, 15 yaşından küçük kız çocuklarını hedef alıyor. Dünyada 64 milyondan fazla çocuk evlendiriliyor

BM raporuna göre 2017 yılında 87 bin kadın öldürüldü

Kadınların cinsiyete bağlı öldürülme oranlarını inceleyen rapora göre erkekler 2017’de 87 bin kadını öldürdü. Kadınların şiddeti en çok ev içinde yaşıyor.

Derya’dan iki gündür haber alınamıyor: #İranlıDeryaNerede

Ailesinden kaçarak İran’dan Türkiye’ye gelen ve Ankara’da BM binası önünde oturma eylemi yapan Derya’dan iki gündür haber alınamıyor.

Ailesinin şiddetinden kaçan Derya BM önünde destek bekliyor

İran’da aile şiddetinden kaçarak Türkiye’ye gelen Derya, bir haftadır Birleşmiş Milletler önünde bekliyor. BM’den tek isteği Türkiye’de can güvenliği olmadığı için üçüncü bir ülkeye yerleştirilmesi.

Yeni Zelanda Başbakanı, BM’deki zirveye bebeğiyle katıldı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, New York kentinde 73. BM Genel Kurulu görüşmeleri kapsamındaki Nelson Mandela Barış Zirvesi’ne 3 aylık kızı Neve Te Aroha ile katıldı.

GÜNÜN SAÇMASI: Suudi Arabistan kadın haklarını savunacakmış!

Kadın hakları konusunda dünyanın en geri ülkelerinden biri olan Suudi Arabistan Birleşmiş Milletler’in (BM) Kadının Statüsü Komisyonuna seçildi!