Avukat

Avukatlar Dilara Yıldız için eylemde| İstanbul Sözleşmesi’nden çıkanlar Yıldız’ın failidir

Oktay Dönmez tarafından katledilen Avukat Dilara Yıldız için İstanbul Barosu önünde cenaze töreni düzenlendi. Ankara, Diyarbakır ve pek çok ilde de avukatlar açıklama yaptı.

Avukat Dilara Yıldız katledildi| Yasalara göz dikenler bu cinayetlerden sorumlu

Avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı tarafından silah zoruyla getirildiği bir restoranda öldürüldü. Dilara Yıldız’ın katledilmesine tepkiler yağdı.

Yengelikten çıkabildik de ‘Avkat Hanım’ olduk!

Bugün pek çok avukat kadın, ‘kadından avukat mı olur’ sözlerine karşı mücadele verirken ayrımcılığa, tacize, yok sayılmaya karşı hukuk alanındaki erkek egemen zihniyetle de mücadele ediyor.

Baroların bağımsızlığına neden sahip çıkmalıyız?

‘Kadın ve çocukların bağımsız barolara ihtiyacı var! Baroların bağımsızlığı yok olursa, vatandaşa sunulan adil yargılanma, ücretsiz avukatlık ve danışma hizmetleri de yok olur.’

Öykü, bize kanunu çok iyi bilmenin değil mücadelenin kazandıracağını gösterdi

‘Biz kadınlardan şiddetin çeşitli hallerine sessiz kalmamız beklense de; Öykü, sesini duyurarak bizlere kanunları çok iyi bilmenin değil mücadelenin kazandıracağını açık bir şekilde göstermiş oldu.’

Stajyer avukata cinsel saldırıda bulunan Avukat Muhittin Köylüoğlu tutuklandı

Yanında stajyerlik yapan hukuk fakültesi öğrencisini tecavüze maruz bırakan avukat Muhittin Köylüoğlu tutuklandı.

Avukatlık ve iş kazaları

Avukat Tennur Koyuncuoğlu ‘dövülen, sövülen, gözlüğü kırılan, tutuklanan, kredi borcunu ödeyemeyen, intihar eden...’ demokrasi işçisi avukatları yazdı.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: KAHUDEV’den avukat adayı kadınlara burs

Kadın Hukukçuları Destekleme Vakfı, hukuk fakültesinde okuyan kadın öğrencilere destek bursu veriyor. 2018-19 başvurularının son tarihi 30 Ağustos.