anayasa değişikliği

Anayasa değişikliği Anayasa Komisyonunda nasıl tartışıldı?

Avukat İlke Işık ile Anayasa değişikliğinin Anayasa Komisyonunda nasıl tartışıldığını değerlendiriyoruz

CHP ve İYİ Parti, anayasa değişikliği teklifine Genel Kurul’da ‘hayır’ diyecek

Ortak önergeleri Anayasa Komisyonu'nda reddedilen CHP ve İYİ Parti, AKP'nin laikliğe aykırı, ayrımcı anayasa değişikliği teklifine Genel Kurul'da ‘hayır’ diyeceklerini açıkladı.

Anayasa komisyonundaki LGBTİ karşıtı açıklamalar tepki çekti: ‘Cinsel kimlik ürolojinin alanı mıdır?’

Anayasa değişikliği teklifi görüşmeleri sırasında komisyona çağrılan LGBTİ karşıtı kurumların konuşmaları tepki çekerken konunun öznesi LGBTİ örgütlerinden tek bir temsilci komisyona davet edilmedi.

Başörtüsü ve aileye dair anayasa değişikliği teklifi ile ne hedefleniyor?

24. ve 41. maddede yapılan değişiklikler ne anlama geliyor? İddia edildiği gibi kadınları ayrımcılığa uğramaktan koruyor mu? Avukat Gamze Gökoğlu ve Avukat Elif Ergin tartışıyor.

Esenyalı’da kadınlar laikliği tartıştı: İsteyen istediği gibi yaşasın

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde bir araya gelen kadınlar laikliği, Anayasa değişikliği teklifinin kadınların yaşamını nasıl etkileyeceğini konuştu.

TBB: Anayasa değişikliği teklifi eşitlik ilkesine ve ayrımcılık yasağına aykırıdır

Anayasa değişikliği teklifi ile ilgili Meclis Anayasa Komisyonu na görüşünü yazılı bildiren TBB, teklifin Anayasa’ya, eşitlik ilkesine ve ayrımcılık yasağına aykırı unsurlar taşıdığı belirtti.

Anayasa Komisyonu'nda Anayasa değişikliği teklifi tartışıldı

Meclis Anayasa Komisyonu, laikliğe aykırı, eşitsizliği ve ayrımcılığı derinleştirecek Anayasa değişikliği teklifini görüşmek üzere toplandı.

Kadın örgütlerinden anayasa teklifine hayır çağrısı

‘Aileyi koruyoruz’ başlığı altında AKP’nin başörtüsü ve aileye dair düzenlemeler içeren anayasa değişikliği teklifini farklı kadın örgütleri ve Avukat İlke Işık ile konuştuk.

Sosyalist Güç Birliği: Anayasa değişikliği teklifi toptan reddedilmeli

Sosyalist Güç Birliği olarak laiklik ve eşitlik ilkelerini zedelemeye yönelik her türlü girişimi reddediyoruz. Laik, eşitlikçi ve özgürlükçü bir ülke için tüm halkımızı mücadeleye çağırıyoruz!

HDP: 'Anayasayı çiğneyenlerle anayasa yapılmaz'

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 'Anayasayı çiğneyen, her gün yargıya talimat veren, bu kadar ihlalde imzası olan bir blokla Anayasa yapılamaz' dedi

Bir değişiklik daha 'ailenin yok edilmesi' bahanesi ile yapılmak isteniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı Hizmet Binası açılışında Anayasa değişikliğine dair konuştu.

Medeni hakların tasfiyesinde tarikat ve cemaatler

Gizli koalisyon ortağı olarak kanatlarının altına alan, her birini okul, yurt, kuran kursu açmaya yönlendiren iktidar bunları sürekli olarak yüreklendirdi.

Tüm haklarımızı yutacak karadelik: Anayasa değişikliği

Çok kısa zaman içinde şlak diye yüzümüze patlatılacak, hayatımızın orta yerine hak gaspı yağdıracak bir sürpriz konfeti elinde bekliyor tek adam ve ekibi; adı da Anayasa değişikliği.

Adım Adım Anayasa Değişikliği | Nasıl başladı, ne getiriyor, neden karşıyız?

Laikliğe aykırı olan, ayrımcılığı ve eşitsizliği derinleştiren, medeni hakları gasbeden, kadınlara 'siyasi rehine', LGBTİ'lere "yok edilecek sapkın' muamelesi yapan Anayasa Değişikliğine tepkiler...

Kadın ve LGBTİ örgütleri muhalefet partilerini Anayasa değişikliğine 'HAYIR' demeye çağırıyor

171 kadın ve LGBTİ örgütü Meclis'e getirilen Anayasa değişikliğine neden 'HAYIR' denmesi gerektiğini açıklayan ortak bir açıklama yayınladı.

500'ü aşkın kurumdan Anayasa değişikliği teklifine 'hayır': Eşitlikten ve laiklikten vazgeçmeyeceğiz

500’ü aşkın kurumun, tüm milletvekillerine "Anayasa değişikliği teklifine 'hayır' de" çağrısını kamuoyuna duyurmak için EŞİK basın toplantısı gerçekleştirdi.

AKP’nin anayasa değişiklik teklifi bize ne söylüyor? (2)

Sıbyan mektepleri, ‘çocukların yaşları gereği ihtiyaç duydukları gelişim süreçlerine katkıda’ bulunan yerler olsaydı, çocukların son derece sağlıklı zihinleri, cıvıl cıvıl sesleri olurdu.

Anayasa değişikliği tartışmalarına yanıtımız: Açık seçik ‘Hayır’

Anayasa değişikliği doğrudan kadınların yaşamlarını ilgilendirirken, değişiklikte kadınların görüşü alınmaz, kadınlar ve LGBTİ’ler susturulmaya çalışılırken Ekmek ve Gül olarak değişikliğe ne diyoruz?

AKP’nin anayasa değişiklik teklifi bize ne söylüyor? (1)

Yasa önünde eşitlik, insan ve kadın haklarımız, laik hukuk, eğitim, sosyal ve kamusal hayat gidecek, kuralsız gerici düzen, olağanlaşmış şiddet, yarınsızlık, hukuk karşısında güvencesizlik gelecek.

Bu teklif çok tehlikeli!

‘Herkesin bu teklife HAYIR demesi zorunlu ve gerekli. Zira bu ülke vatandaşlarının ne böyle bir teklife ihtiyacı var ne de bu düzenleme topluma huzur getirecek.’