Ek iş yaparak geçiniyor, ayağımıza bir ayakkabı alamıyoruz!
‘Hükümet köprü yaptı, yol yaptı’ diyorlar ama biz geçmediğimiz köprüye para ödüyoruz.. İnsanca yaşayamıyoruz ve neredeyse ek iş aramak durumunda kalıyoruz.

Tekstil fabrikasında çalışan bir işçiyim. Asgari ücretle zaten önceden geçinemiyordum, asgari ücrete zam yapıldı ama eskiye göre durumumuz daha kötü oldu. Gelen zammın hiçbir faydası olmadı. Aldığımız para sıfırlandı. Hiç geçinemiyoruz şu anda ve arkadaşlarla da hepimiz bu durumun farkındayız. Hepimiz de şu an iktidarı suçluyoruz. ‘Hükümet köprü yaptı, yol yaptı’ diyorlar ama biz geçmediğimiz köprüye para ödüyoruz. Bizim haberimiz olmadan bizim paramız kesiliyor. İnsanca yaşayamıyoruz ve ek iş aramak durumunda kalıyoruz.

Önceden asgari ücretle en azından bir mağazaya gidip bir ayakkabı bir pantolon alabiliyordum. Asgari ücrete zam geldikten sonra artan pahalılık yüzünden son dönemde öyle şeyleri tamamıyla unuttum. Marketlere hiç gidemiyorum. Ancak faturalar için bayiliklere gidip fatura ödeyebiliyorum. Mutfak da dersen sebze alamıyoruz zaten, et de yılda bir kere anca yiyebiliyoruz. Nereye kadar gidecek böyle bilemiyoruz ama buna dur dememiz gerekiyor.

Fotoğraf:Markus Winkler/Unsplash