Derneğe karşı önyargılarım vardı
Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği’nin güç kattığı kadınlardan Sevgi’nin dernekle ilgili fikri çalışmalara katıldığı ve görev aldığı zaman değişmiş. Değişen neydi, Sevgi’nin kaleminden okuyun.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği mahallemizde 4 yıla yakın bir süredir kurulmuş olmasına rağmen bir türlü fırsat bulup gidemediğim, gitmek istesem de çekindiğim bir yerdi. Ta ki dernekte düzenlenen resim ve erbane kursuna katılana kadar. Böylece dernekle de tanışmış oldum. Benim de diğer insanlar gibi derneğe karşı ön yargılarım vardı. Çevremden farklı şeyler duymuştum, fakat dernekte daha çok zaman geçirdikçe duyduklarımın doğru olmadığını gördüm.
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için düzenlenen etkinlikte aktif görev aldım. Kadınların yürüttüğü çalışma oldukça güzeldi. Bu çalışmaların bir parçası olduğum için gururlandım. O dönemde çok güzel insanlarla tanıştım. Dernekteki kadınların diğer insanların hayatlarına nasıl dokunduklarını gördüm. Canla başla çalışmalarını izledim.
Okulların tatil olmasıyla birlikte dernekteki kadın arkadaşlarla çocuklarımızın yaz döneminde daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak için drama kursu başlattık. Ben de nasıl bir katkı sunacağımı düşünürken drama eğitiminde yardımcı eğitmen olarak görev aldım.
Çocuklarımızın drama eğitimi ile bilişsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu eğitimde yer aldığımdan ve onlara daha iyi bir gelecek sağlamak için uğraşmaktan da çok mutluyum.

İlgili haberler
Esenyalı'dan kadınlar Ekmek ve Gül'de

Esenyalı'dan kadınlar canlı yayında gündemi ve referandumu konuşuyor. Siz de sosyal medya hesaplarım...

Ayşegül’ün çağrısına kadınlardan yanıt

Esenyalılı kadınlar Ayşegül'ü yalnız bırakmadı. Ayşegül'ün ziyaretine giden kadınlar: ‘davanın takip...

Kadınlar Melisa Sağlam için eylemde

Kadınlar, Pendik'te şort giydiği gerekçesiyle minibüste Ercan Kızılateş'in Melisa Sağlam'a saldırmas...