Bitmeyen ve birbirinin aynı diziler
“Dizi izlememin nedeni genelde can sıkıntısından, yalnız kaldığımdan; belki de gerçek hayatta bulamadıklarımı orada umduğumdan.”

Merhabalar ben Adana’dan Aydan, çok uzun süredir dizi izliyorum. Dizi izlememin nedeni genelde can sıkıntısından, yalnız kaldığımdan; belki de gerçek hayatta bulamadıklarımı orada umduğumdan.
Eskiden dizi izlediğim zaman keyifle izlerdim hatta keyifle izlediğim bir diziyi takip edebilmek için babamla bile kavga ederdim, ama son zamanlarda hem sürelerinin fazla olması hem de eskisi gibi güzel senaryoların olmaması sebebiyle evde fazla diretmiyorum ‘İzlesem de olur izlemesem de olur’ diyorum. Son zamanlarda dizilerin genelinde bütün kadın karakterler hep makyajlı, saçları hep yapılı ama gerçek hayatta böyle değil dizi karakterleri uyandıklarında bile saçları, makyajları hiç bozulmamış uyanıyorlar. Hayatın gerçekliği bozulduğu için izlerken çok sıkıcı oluyor. Bir de hikayeler hep birbirinin aynısı. Zengin oğlan fakir kız rastlaşıp aşık oluyor bir türlü kavuşamıyorlar sorunlar, sorunlar... Başka konu yokmuş gibi. Bir dönem de güneydoğu, ağa ve töre dizilerinden fenalık gelmişti.
Eskiden az da olsa güzel diziler vardı. Mesela yıllar önce Hatırla Sevgili diye bir dizi vardı o diziyi izledim çok hoşuma gitmişti. Karakterler Ahmet ve Yasemin’in hayatı o diziyi izlememe neden olmuştu. O güzel ve kaliteli diziler bahanelerle tek tek yayından kaldırıldı. En önemlisi 15 Temmuz’dan bu yana dizilerde ya darbe ya da terörü anlatan senaryolar olmaya başladı. Sürekli bir savaş, sürekli gerginlik bu da beni dizilerden soğuttu. Eskiden çok sıkı takipçisi olduğum, sevdiğim dizileri seyretmekten vazgeçtim diyebilirim.
Çalışan, bekar bir kadınım. Ailemle yaşıyorum. Akşam işten çıktım mı direkt eve geliyorum, anneme kalan ev işlerinde yardım ediyorum. Çok fazla gezip eğlenecek imkanım yok, evde vakit geçirmek zorundayım o yüzden televizyon seyrediyorum ve seyretmeye değer kaliteli bir dizi olmayınca yabancı dizileri izlemeye başladım. Dizi sürelerinin kısa olması, özgün konuları ve çeşitli dizi karakterleri ile ilgimi çekiyor.
Televizyon izlemenin yerine başka bir alternatif koyamadığım sürece dizi seyretmeye devam edeceğim.

İlgili haberler
‘Makineden daha ucuz bir işçi' anlatıyor

Bir işçi kadın ne kadar da net özetliyor işçilerin durumunu: “İki yılda öğrendiğim bir çok şey var....

Tekstil işçisi Oya günde 12 saat makine pedalına b...

Tekstil işçilerinin şikayetlerinin başında bel, boyun ve bacak ağrıları geliyor. Uzun saatler oturar...

Genç kadınlar rahatsız: Böyle bir geleceğe mahkum...

Okurken çalışmak zorunda kalmak.. Çalışırken tacize uğramak... Mezun olunca işsiz kalmak... "Bunlar...