Marie Trintignant’ı öldüren sevgi!
27 Temmuz 2003’te Vilnius’ta bir otel odasında sevgilisi Bertrand Cantat’ın korkunç şiddetine maruz kalan Fransız Aktris Marie Trintignant 1 Ağustos 2003’te 41 yaşında yaşamını yitirdi.

Fransız Aktris Marie Trintignant, 21 Ocak 1962’de oyuncu Jean Louis Trintignant ve senarist Nadine Trintignant’ın kızı olarak Boulogne-Billancourt’ta doğdu. 1 Ağustos 2003’te 41 yaşında öldü(rüldü).

Öldürüldü dedik çünkü bu kadar genç yaşta öldürülmesinin nedeni, Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta Colette filminin çekimi sırasında yanında olan sevgilisi, “Noir Désir” müzik grubunun solisti Bertrand Cantat tarafından komaya girecek şekilde dövülmesiydi. Cantat, 27 Temmuz 2003 gecesi bir kavga sırasında, Marie Trintignant’a defalarca vurarak beyin ödemi geçirmesine ve komaya girmesine neden oldu. Marie 31 Temmuz’da Paris Neuilly-sur-Seine banliyösünde bir hastaneye nakledildi ve altı gün sonra yaşamını yitirdi.

2004 yılında, Vilnius’taki bir mahkeme, Bertrand Cantat’ı insan öldürme ve ambulans çağırmayarak kurtarmaya gayret etmeme nedeniyle sekiz yıl hapse mahkum etti. Cantat, iyi hal nedeniyle dört yıldan az bir süre sonra şartlı tahliye edildi. Konserlerinde hayranlarına insan haklarından söz eden, ırkçılık ve ayrımcılığa karşı olduğunu her fırsatta dile getiren Bertrant Cantat bir kıskançlık nedeniyle “Histerikçe hareket ediyordu” diye tanımladığı sevgilisini döverek öldürdü. Kadınlara yönelik şiddet uygulayan çoğu erkek gibi, “Cinnet geçirmiş gibiydim, ne yaptığımı bilmiyordum, öldürmek istemiyordum” diyerek defalarca pişman olduğunu söyledi, özür diledi.

Anne Nadine Trintignant’ın cevabı ise;
“Bildiğim bir şey , çiftler arasında birbirini öldüren hiçbir vahşi hayvan olmadığı. Cantat’ın pişman olduğuna hiç inanmıyorum” şeklinde oldu.


İlgili haberler
Maria Leitner, ezilenlerin yaşamını ortaya koyan b...

Maria Leitner, bir sosyalist olarak ezilen ve baskı altında tutulanların yaşam koşullarını özgün ola...

Audrey ihtişamlı bir hayat mı yaşadı?

20 Ocak 1993’te hayatını kaybeden ve sayısız filmde aldığı rollerle hafızalara kazınan Audrey Hepbur...

Arjantin’in kadın hakları savunucusu: López de Nel...

Arjantin’de ilk kez doktora yapan bir kadındı Ernestina A. López de Nelson, ayrıca ülkenin ilk kız l...