GÜNÜN TEPKİSİ: Taş ocağına karşı yine kadınlar en önde
Köylerindeki taş ocağına karşı ellerinde dövizler, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü kapısına dayanan kadınlar “Taş ocakları köyümüzü rehin aldı” dedi.

Silivri Danamandıra Köyü sakinleri İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde taş ocağı protestosu gerçekleştirdi. Yine en önde ellerinde dövizlerle kadınlar vardı.


Köy yakınında bulunan taş ocağında kuralsız patlamalar yapıldığını söyleyen kadınların dövizlerinde “Temiz hava istiyoruz", “Taş ocakları köyümüzü rehin aldı", “Kamyon gürültüsü değil, kuş sesi duymak istiyoruz" “Danamandıra'da taş ocağı istemiyoruz" yazıyordu.


Danamandıra Köyü sakinlerinden Hatice Başpınar, taş ocaklarından şikayetçi olduklarını belirterek, “10 senedir çalışıyorlar ama 4 senedir çekilmez hale geldiler. Köyümüzde, dağ, taş, toprak, bağ, bahçe, hayvancılık hiçbir şey kalmadı. Tarlalarımızı ekip dikemiyoruz, çocuklarımız parka, okula gidemiyor. Her taraf toz, toprak, çamur, çamaşırlarımızı asamıyoruz. Bir şeyler ekip dikemiyoruz, çiftçilik öldü" dedi.

KAYNAK: DHA

İlgili haberler
GÜNÜN FOTOĞRAFI: Tırmıklı kadınlar

Kütahya’nın İnköy Mahallesi’nde kadınlar hayvanlarını otlattıkları meraya müze yapılmasını istemiyor...

GÜNÜN TALEBİ: Kadınlar köylerinde taş ocağı istemi...

Köylerine yapılmak istenen taş ocağına köylüler tepki gösterdi. Köylerini talandan korumak isteyen k...

Çevre mücadelesi biz varsak var

2011 yılında faaliyete geçen İzmir’e 20 kilometre uzaklıktaki TÜPRAG’a bağlı Efemçukuru altın madeni...