GÜNÜN SERGİSİ: Kadınlar ve Gerçek Hikayeler
Dilara Tüzün’ün ilk fotoğraf sergisi olan “Kadınlar ve Gerçek Hikayeler” bu akşam saat 20:45’te Container Beşiktaş’ta açılıyor.

Özgür olmayı seçen, sevgi, neşe ve merhameti etrafına yayarak büyüten, aynı zamanda da farklı meslek dallarında başarılı olan 11 kadının fotoğraflarının yer aldığı sergi ile Dilara Tüzün her şeyin daha iyi olabileceği bir yolun mümkün olduğunu anlatmak istiyor.

Tüzün sergiye dair çağrısını şöyle paylaşıyor, “ İnsanlar en büyük haksızlıkları önce kendilerine sonra da diğer insanlara yapıyor. Tarih boyunca bu haksızlıklara en çok da kadınlar uğruyor. Erkekler tarafından her fırsatta özgürlükleri ellerinden alınmaya çalışılan kadınlar, aynı zamanda başka kadınlar tarafından da hak etmedikleri davranışlara maruz kalıyor. Bir çok kadın da kendisi ve başkaları için mücadeleler veriyor, ekonomik ve sosyolojik özgürlüğünü eline alıyor, etrafına mutluluğu ve merhameti yayıyor.

Çok azımız kendileri ve etrafındakiler için hayatı daha da güzel kılan kadınların neler başardıklarının farkındayız. ‘Kadınlar ve Gerçek Hikayeler’ sergim ile her şeyin daha iyi olabileceği bir yolun mümkün olduğunu anlatmak istedim. Bu sergide özgür olmayı seçen, sevgi, neşe ve merhameti etrafına yayarak büyüten, aynı zamanda da mesleklerinde başarılı olan 11 kadının fotoğrafları yer alıyor. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde siz de bize katılın. O akşam hem sergiyi gezip bu değerli kadınlarla tanışabilir hem de kadınların güçlenmesi için neler yapabileceğimizi konuşacağımız Tezgahçılar etkinliğine katılabilirsiniz.

İlgili haberler
GÜNÜN SERGİSİ: Bu sergi kadın cinayetlerine dikkat...

Sanatçı Aslı Aydemir, açtığı sergi ile kadına şiddeti unutturmamayı ve alışılmasına izin vermemeyi a...

‘Şehir Hikayeleri’ sergisinde kadın yaraları da gö...

Ankara’da sanatseverlerle buluşan ‘Şehir Hikayeleri’ fotoğrafları sergisi kadın yaralarını da görünü...

Bir dayanışma sergisi: Kadınlar Yaşasın Diye

Yaşamın her alanında şiddete, cinsel istismara, baskıya maruz kalmış kadınların hikayelerinin anlatı...