GÜNÜN ŞARKISI: Sıfır tolerans
Ahlaki gelişime zarar veriyor gerekçesiyle RTÜK, Hadise’nin “sıfır tolerans” klibine ceza verdi. Duruma isyan eden Hadise, kadın erkek ayrımına dikkat çekti.

Çocuk yaşta evliliklere ilişkin sözleriyle Diyanet’e hiçbir yaptırım uygulanmazken, Hadise’nin “sıfır tolerans” klibine RTÜK’ten ceza geldi. Hadise haklı isyanıyla “’Erkektir yapar, kadındır susar’ zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum” dedi.

RTÜK, müzik kanallarında yayınlanan Hadise’nin “Sıfır Tolerans” klibi nedeniyle; Power Türk, Dream Türk, Viva, Kral Pop kanallarına reklam gelirinin yüzde 2’si kadar para cezası verdi. Kanalın, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verildi.

Duruma tepki gösteren Hadise ise şöyle isyan etti, “Ben bir kadın olarak buna boyun eğmek zorunda mıyım? 'HAYIR' "Erkektir yapar, kadındır susar" zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum! Maalesef ülkemizde kadın erkek ayrımı hala 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var ise, işimiz zor. Ben klibime verilen “erotik” damgasına katılmam ve izin vermem! Bir kadın bir aşkı anlatan ve yansıtan sahneler çekince “erotik” oluyor ama erkek sanatçılarımız istedikleri gibi kadın mankenler/oyuncularla çektikleri sahneler nedense hiç ama hiç “erotik” kategorisine girmiyor. Ama ben bir kadın olarak bunun için savaşmaya ve özgürce sanatımı yapmaya ve yaşamaya devam edeceğim.”

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce de Hadise bir desteği hak etmiyor mu?

İlgili haberler
Kadınlar Diyanet hakkında suç duyurusunda bulunaca...

Diyanet’in kız çocuklarının 9 yaşında gebe kalabileceği, velileri olmadan da evlenebilecekleri açıkl...

Kadınlardan tepki: Diyanet kapatılsın!

Diyanet’in kız çocuklarının 9 yaşında gebe kalabilecekleri, yanlarında veli olmadan da evlenebilecek...

GÜNÜN EĞLENCESİ: Burçlara inanmayın burçsuz da kal...

Hepimiz ne kadar inanmasak da okuruz arada burç yorumlarımızı. Bir takipçimiz de burçlara göre bu yı...