GÜNÜN ŞARKISI: Mazi
Geçtiğimiz yıl sonunda kariyerinin ilk single’ı, taş plak eseri ‘Hasret’i yorumlayan Şirin, arkadaşı Şeyma Nur Bayram ile yazdıkları yeni teklisi ‘Mazi’de gerçek bir hikayeyi anlatıyor.

Şirin’in, yakın arkadaşı Şeyma Nur Bayram’ın hayat hikayesinden etkilenmesi üzerine; “ebeveynlerine bir mektup yazarmışçasına” bir şeyler yazmasını istemesiyle başlıyor şarkının hikayesi. Şeyma Nur Bayram “Mazi”nin ilk sözlerini yazıyor, ardından Şirin sözler üzerinde düzenleme yaparken bestesi de doğal olarak gelişiyor. Şarkının aranjesi Haluk Levent’in gitaristi olarak tanıdığımız müzisyen Göktuğ Şenkal’a ait.

KİMDİR ŞİRİN?
Şirin, 19 Kasım 2002 tarihinde Elazığ’da doğdu. 2007 yılında ailesiyle Ankara’ya yerleşen Şirin ilk, orta ve lise öğrenimi burada tamamladı. Şu an İzmir’de Ege Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünde okuyor.
2021 yılında yayınlanan Haluk Levent ile düeti “Sivas Ellerinde Sazım Çalınır”dan sonra belirli projelerin içinde olan Şirin, beste yapmaya ve sevdiği şarkıları yorumlamaya devam ediyor.


İlgili haberler
GÜNÜN ŞARKISI: Norah Jones'tan Carry On

Bazen de sakin şarkılar dinlemek lazım... Sakin ve dinlendirici... Öyleyse Norah Jones'tan carry on...

GÜNÜN ŞARKISI: Uzun ince bir yoldayım

Sakin, huzurlu bir pazar için bir de bu versiyonunu dinleyelim...

GÜNÜN ŞARKISI: Caz müziği bir de Elif Çağlar’dan d...

Müziğe farklı bir tat başka bir doku getiren caz sanatçısı Elif Çağlar’ı dinlediniz mi?