GÜNÜN ŞARKISI: Göremedim Bi De Sen Bak
Derya Uluğ, gelirini kelebek hastası çocuklara bağışlayacağını açıkladığı şarkısıyla toplumsal gerçeklere dikkat çekiyor.

Derya Uluğ "Göremedim bi de sen bak" isimli şarkısı toplumsal gündemlere ilişkin göndermelerle dikkat çekti. Sözlerinin Derya Uluğ, bestesinin Asil Gök'e ait olduğu şarkının klibinin yönetmen koltuğuna da Derya Uluğ oturdu.

Uluğ’un Asil Gök ile kaleme aldığı, rap bölümüyle de dikkat çeken şarkının klip çekimleri İstanbul Sarıgöl Mahallesi, Küba Mahallesi ve Arnavutköy’de tamamlandı.

Derya Uluğ, farkındalık yaratmayı amaçladığı bu şarkının gelirini Kelebek Çocuklar Derneği’ne bağışlayacağını açıkladı. Çekimlerin ardından ünlü şarkıcı, “Önce kendimi, sonra çevremi, ardından tüm insanlığı eleştirdiğim, hepimize ayna olmasını istediğim bir şarkım var. Adı ‘Göremedim Bi de Sen Bak. Bakıp da göremediğimiz o kadar çok şey var ki... Mesela kelebek çocukları hiç duydunuz mu? Kelebek hastalığı nadir görülen bir deri hastalığı. Henüz hastalığa çözüm bulamıyoruz ama onların acılarını dindirebiliriz. Biz de onlara merhem olmak için şarkımızın tüm gelirini Kelebek Çocuklar Derneği’ne bağışlamaya karar verdik. Dilerim hep birlikte onlara şifa oluruz” dedi.