GÜNÜN ÖNERİSİ: Tarçın candır
Tarçın, kokusuyla, tadıyla en çok sevilen baharatlardan biri. Üstelik kolesterol ve diyabet gibi hastalıklara da iyi geliyor. Ama bugün tarçınnnnn dememizin sebebi bunlar değil...

Toz tarçın bahçede ya da balkonda büyüttüğünüz bitkiler için şahane bir koruyucu. Toz tarçın çeşitli bahçe problemlerini ortadan kaldırmak için kullanılabilir. Bitkilerinize döktüğünüzde şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.
Tarçın doğal bir mantar ilacı olduğu için, bitkilerinizde kullanırsanız, mantarları, böcekleri elimine edebilir, fidanları koruyabilir ve bitkilerinizdeki küçük yaraları iyileştirmeye yardımcı olabilirsiniz. Buna ek olarak, doğal, sağlıklı ve ekonomiktir; bu da onu bahçelerinizde kullanmak için mükemmel bir ürün yapar.
Tomurcuk ekerken kök hormonlarını uyarmak için kimyasallar kullanmayın! Hatta o kimyasalları hayatınızdan çıkarın, çıkarın, çıkarın!
Tomurcuklarınızın köklenmesini istiyorsanız dallarına toz tarçın koyun. Hepsi bu kadar!
Buyrun size tarçın içeren güçlü bir mantar ilacı tarifi:
• Yarım litre su
• 2 tane toz haline getirilmiş aspirin
• 1 çorba kaşığı tarçın tozu (10 g)
Tüm malzemeleri bir kâseye koyun. 12 saat bekletin. 12 saat geçtikten sonra, karışımı süzün ve suyu başka bir kaba koyun. Elde edilen sıvıyı bitkilerinizde iki saat süreyle bekletin. Ekimlerinizi her zamanki gibi yapın.
Aspirin, köklendirme hızlandırıcısı ve tarçın ise mantar ilacı gibi davranır. Bu sıvıdan artakalanı atın, çünkü kullandıktan sonra muhafaza edilemez.


İlgili haberler
GÜNÜN GÜZELİ: Louise Schneider

86 yaşındaki barış aktivisti Louise, İsviçre Milli Bankası'nın silah tekellerine para vermesini prot...

GÜNÜN RAKAMI: Mart ayında 29 kadın ve 3 çocuk erke...

Taciz, tecavüz, cinayet, istismar... bianet'in erkek şiddeti çetelesi ne yazık ki 2017 Martında da k...

GÜNÜN ŞARKISI Bornovalı kadınlardan

İzmir Bornova’dan kadınlar Çiçekliköy'de bir piknikte bir araya geldi ve referandum kararlarını bu ş...