GÜNÜN İSYANI: 20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı geldi, ben ne yapacağım?
Salgın nedeniyle 20 yaş altına getirilen sokağa çıkma yasağına bekar bir anne tepki gösteriyor: ‘64 yaşındaki annem için sokağa çıkıyorum. Çocuğumu güvenle bırakabileceğim kimsem yok.’

Koronavirüs önlemleri kapsamında 20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı getirildi. Yasağa rağmen sokağa çıkmak zorunda olanlar var. Alınan önlemlerin işçi emekçileri korumadığı söylenirken devlete bir tepki de bekar bir anneden geliyor. Çocuğuyla dışarı çıkmak zorunda olan anne, devlete şöyle isyan ediyor:

Ben çocuğuna yalnız bakan bir kadınım. 3 yıl önce boşandım, 4.5 yaşında bir kızım var. Salgın boyunca evden çalışmak ve bir yandan da çocuğuna bakmak benim için yeterince zordu. Hem kendi evimin hem de 64 yaşındaki annemin ihtiyaçlarını karşılamak için haftada en az 1 gün, çoğu zaman da iki gün markete gidiyordum. Çocuğumu güvenle bırakabileceğim kimsem yok yaşadığım yerde.
20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı geldi. Şimdi ben ne yapacağım? Çocuğumun ve kendimin karnını doyurmak için ne yapmamı bekliyor bu devlet?

İlgili haberler
Koronalı günlerde bir alonun ucundaki dertler

‘Konuşmaya ve dayanışmaya çok ihtiyacımız olduğu bir dönemden geçiyoruz. Evet dertler çok, ama yine...

Korona bugün var yarın yok, ama kadınlar hep var!

Bu zorlu günlerde de sonrasında da hayatlarımıza sahip çıkmak ancak birbirimizle dayanışarak gerçekl...

20 soruda koronavirüs ve işçi hakları

Pandemi sürecinde de haklarımız var! Bu süreçte zorunlu hizmetler dışındaki işler durdurulmalı, işte...