GÜNÜN DİKKATİ: Koronavirüs psikososyal destek hattı
Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi, salgın sürecinden olumsuz etkilenenler için ‘Psikososyal Destek Hattı’nı hizmete açtı. 0850 307 03 35 numaralı telefondan ön görüşme destek hizmeti alınabilir.

Yeni tip koronavirüs pandemisi süreci Türkiye’de de psikolojik açıdan yıpratıcı oldu. Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi, bu süreçten ve sokağa çıkma kısıtlamalarından olumsuz etkilenen yurttaşlara yönelik bir çalışma başlattı. Şube Başkanı Samet Baş, dernek bünyesinde dayanışma amacıyla “Psikososyal Destek Hattı”nı hizmete açtıklarını duyurdu. 

“Psikososyal Dayanışma Hattı” hakkında bilgi veren Baş, projenin pandemi sürecinde görev alan sağlık çalışanları ve yakınlarına, koronavirüsten enfekte olanlar ve yakınlarına, salgın nedeniyle kayıp yaşayanlara ve evde kalarak mücadeleye destek olanlara hizmet vermek amacıyla yürütüldüğünü söyledi.

Hatta çalışan tüm uzmanlar gönüllü hizmet verirken, arayanlardan herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Hafta içi ve cumartesi günleri, 10:00-19:00 saatleri arasında faaliyet yürütülen hatta, görüşmelerin tamamen gizlilik esasına göre sürdürülecek. Koronavirüs Psikososyal Destek Hattı, Ege Bölgesi’ndeki tüm illerde yaşayanları kapsıyor.

Dayanışma Hattı’ndan yardım almak isteyen yurttaşlar, 0850 307 03 35 numaralı telefondan gönüllü uzmanlardan ön görüşme destek hizmeti alabiliyor.

İlgili haberler
GÜNÜN DİKKATİ: TKDF ihbar hattına 3 ayda 2 bin 125...

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), acil yardım hattını son 3 ayda 2 bin 125 kadın aradı. T...

GÜNÜN DİKKATİ: Pandemi sürecinde kadın yoksulluğu...

Türkiye çapında sayıları 381 bin 904 olduğu tahmin edilen yoksul ev kadınları, salgın sonucunda “gel...

GÜNÜN DİKKATİ: Korona günlerinde artan şiddete kar...

Berlin Göçmen Kadınlar Derneği, korona sürecinde artan şiddete karşı tepkilerini ve taleplerini dile...