GÜNÜN DAVASI: Helin Palandöken için adalet
Helin Palandöken, İstanbul Pendik’te Mustafa Yetgin isimli erkek tarafından başından vurularak katledilmişti. Sanığın süre istemiyle ertelenen dava bugün. Duruşmanın karar duruşması olması bekleniyor.

En son görülen duruşmada Savcı Hasan Çakıcı esas hakkındaki mütalaasını vererek tutuklu sanık Mustafa Yetgin’in, “Çocuğa karşı tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını istemiş; aynı sanığın müşteki Cemil Yıldız’a karşı eylemi için, “Çocuğa karşı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs”, Deniz Morsümbül’e yönelik suçundan “Silahla kasten yaralama”, okuldaki eylemlerinden dolayı da “Silahla tehdit” suçlarından 19 yıldan 39 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etmişti.

Savcı aynı zamanda tutuksuz sanık Halis Can Dağarslan için de “Çocuğa karşı tasarlayarak kasten öldürmeye yardım etme”, “Çocuğa karşı tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs etme” ve “Silahla kasten yaralamaya yardım etme” suçlarından 23 yıl 6 aydan 32 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etmişti.

Bugün Anadolu Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 15.30’da görülecek 5. celsesi için kadınlar, ‘Erkek adalet değil gerçek adalet’ diyerek dayanışma çağrısı yapıyor.

İlgili haberler
Helin’in cenazesi kadınların omuzlarında: Bir tek...

Pendik’te öldürülen lise öğrencisi Helin Palandöken’in cenazesi kadınların omuzlarında toprağa veril...

Helin ve annesi ‘mücadele’ demişti şimdi sıra bizd...

Okuduğu lisenin önünde pompalı tüfekle öldürülen Helin’in yaşamını, çocukluğunu annesinin arkadaşı A...

Helin’in babası: Kadınları öldürenlere ödül gibi c...

Okul önünde öldürülen 17 yaşındaki Helin Palandöken davasında sanık duruşmaya takım elbiseyle geldi....