GÜNÜN CESURU: Hekimlikten istifa etti, YSK'ye yürüyor
Referandum sonuçlarına itiraz ederek hekimliğinden istifa eden Hülya Şen, İstanbul'dan, Tuzla'ya yürüyor, oradan da Ankara’da bulunan YSK Merkezine gidiyor. Yolun açık olsun Hülya Şen...

Referandum geçti gitti ama sonuçların herkesin içine sindiğini söylemek mümkün değil. Sonuçlara isyan eden 25 yıllık hekim Hülya Şen'de görevinden istifa etti ve YSK'nın yolunu tuttu. Kadıköy Altıyol Meydanı’ndan yürümeye başlayan Hülya Şen, Ankara’da bulunan YSK Genel Merkezi’ne yürüyor. 
Üzerine, “#projenizdeğiliz” yazılı beyaz bir tişört giyen Şen, İstanbul'dan sevenleri, arkadaşları, kızı ve dayanışma için gelen yurttaşlar tarafından uğurlandı. 
Şen, YSK’nın seçim kararının sıkıntılı olduğunu söyleyerek "Bu karar Türk halkının vicdanında karşılık bulmadı. YSK’yı adil bir karar vermek için göreve çağırıyorum” dedi.
YSK’nın dışında siyasi partilere de çağrı yapan Şen, CHP'yi de oylara sahip çıkmak için göreve çağırdı.
Yürüyüşe başlamasının esas nedeninin süreci anlatmak olduğunu dile getiren Şen, “Herkesi yanımda görmek isterim şimdilik yalnızım hoşçakalın” diyerek alkışlar eşliğinde arkadaşlarına veda etmesinin ardından yürüyüşe başladı.

İlgili haberler
GÜNÜN GÖRSELİ: Park, ekmek, dondurma

Önümüz 1 Mayıs. Taleplerimizle alanlarda olacağız. E haliyle çocuklar da talepleriyle alanlarda olac...

GÜNÜN ŞARKISI: Boro Vasat

Haydi biraz hareketlenelim. Eendo "Ortaya geç, dans, et, hiçbir şeyden korkma, dans et, ellerini çır...