GÜNÜN ÇAĞRISI: ‘Çocuklar için tahliye, yaşam için ışık’
Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi ve avukatlar koronavirüse karşı cezaevinde bulunan çocuklar için ‘Çocuklar için tahliye yaşam için ışık’ çağrısı yaptı.

Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi, tüm dünyaya yayılan koronavirüs nedeniyle cezaevlerinde bulunan çocukların tahliye edilmesi için “Çocuklar için tahliye yaşam için ışık” çağrısında bulundu. Avukatlar Diyarbakır Barosu ÇHM Twitter hesabı yayınladıkları videolu mesajlarla cezaevlerinde bulunan çocukların tahliye edilmesini talep etti.

‘ÇOCUKLAR İÇİN TEDBİR’
“Çocuklar için tahliye yaşam için ışık” çağrısına videolu paylaşım yapan Bursa Barosu’na kayıtlı avukat ve çocuk hakları savunucusu Gamze Pamuk Ateşli, koronavirüsüne karşı yaşamın birçok alanında tedbirler alındığına dikkat çekerek, “Cezaevindeki çocuklarımızın durumu ne olacak? Onlar için gerekli tedbirleri almayacak mıyız” diye sordu. Cezaevi şartlarının salgından korunmak için yeterli olmadığına vurgu yapan Gamze, “Ülkemizde şu an 3 binden fazla çocuk cezaevlerinde bulunuyor. Ve maalesef salgından kolaylıkla etkilenebilecek durumdalar. Hiçbir şey için geç olmadan çocuklarımızın yaşam hakkı ve üstün yararı için derhal tahliye talebinde bulunuyoruz. Çocuklar için tahliye yaşam için ışık” diye belirtti.İlgili haberler
GÜNÜN BİLGİSİ: Çocuklar için Koronavirüs Rehberi:...

Biliyoruz evlerde zaman zaman canınız sıkılıyor. Büyükler sürekli ‘koronavirüs’ diye bir şeyden bahs...

GÜNÜN SORUSU: Koronavirüs sürecinde çocuklarımıza...

Koronavirus ‘covıd 19 pandemisi’ sürecinde çocuklarımıza nasıl yaklaşmalıyız? Bu sorunun cevabına 16...

GÜNÜN DİKKATİ: Koronovirüs sürecinde Ekmek ve Gül’...

Ekmek ve Gül olarak ‘Koronavirüs salgını sürecinde şiddete karşı 10 acil talep’ ile virüs kadar tehl...