Seçim 2023
Tüm renklerimizle 8 Mart’tayız
Çocuklarımıza açlığın, sefaletin olmadığı korkuyla yaşamın sürmediği, kendilerini özgürce ifade edebilen bireyler olarak yetiştirmek için barış ve huzur dolu bir dünya istiyoruz.

Viyan Kadın Korosu olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde bir etkinlik düzenlemek için bir araya geldik. Bunun için her bir kadın arkadaşımız büyük bir özveri ile kendi mahallesinde çalışma yürüttü. Her bir kadın arkadaşımız işin parçası olmak için bir görev üstlendi. Kimi biletlerin basımı ile uğraşırken kimisi de etkinliğin yapılacağı yer için gerekli görüşmelerde bulundu. Kimi arkadaşlarımız ise biz kadınlara ait toplumsal sorunların yazıldığı pankart ve önlükleri hazırladı. Her bir kadın sesiyle, yazdığı skeçle, seslendireceği türkü ve şiirle etkinliğimizin hazırlığında yer aldı.

Dünyada ve Türkiye'de kadına yönelik taciz, tecavüz ve şiddetin, sömürünün gün geçtikçe arttığı, neredeyse günde üç kadının ölüm haberini aldığımız, çocuk gelinlerin meşrulaştırıldığı, ekonomik dayatmanın daha çok kadınlar üzerinde etkisinin görüldüğü bir toplumda yaşayan biz kadınlar olarak; çocuklarımıza açlığın, sefaletin olmadığı korkuyla yaşamın sürmediği, kendilerini özgürce ifade edebilen bireyler olarak yetiştirmek için barış ve huzur dolu bir dünya istiyoruz. Bir de gül...

İlgili haberler
Onun adı hepimiz

Bardaklarımızda bekleyen yarım kalan çaylar, etraftaki her şey gibi sessiz, mahzun dinliyor Gülsüm’ü...

Başka bir hayat için kadınlar 8 Mart’a

8 Mart vesilesiyle kadınlarla bir araya gelen, onların sorunlarını dinleyen, çözüm önerileri arayan...

Aileden taksici Figen ve ‘sarı şeker’i

“Benim dedem, babam ve ağabeyim taksici. Şoförlük bizim aile mesleği, küçüklüğümden beri taksilerin...