Mahallemizde Özak işçilerini anlatıyoruz
Balçova ve Narlıdere Ekmek ve Gül'den Özak Tekstil işçileriyle dayanışma: Sizleri mahallemizde, sokağımızda, iş yerlerimizde gururla anlatıyoruz.

Onurlu Özak Tekstil işçilerini en içten duygularımızla, mücadele alanında göstermiş oldukları kararlılıklarını Balçova ve Narlıdere Ekmek ve Gül olarak selamlıyoruz.

Özak Tekstil işçileri olarak Öz İplik-İş Sendikasından istifa ederek Birleşik Tekstil ve Dokuma Sendikası (sınıf sendikası) Birtek-Sen’e üye olduğunuz için baskıya ve şiddete maruz kaldınız. Sendikalı kadın arkadaşınızın işten atılması sonucu fabrika önünde direnişe geçtiniz. Birlik oldunuz. Orada yaşadıklarınızı gördük. Yağmur, çamur demeden, polis, jandarma baskısı demeden devam ettiniz. Bizlere mücadele alanında nasıl davranılması gerektiğini gösterdiniz, birlikte olmanın gücünü sizlerle gördük.

Kadın arkadaşlarımızın ne kadar zor koşullarda direnişe katıldığını, kadın olmanın hava koşullarında zorluğu, anne ve eş olmanın zorluklarına rağmen hiç geri adım atmadınız. Birlik olup direndiniz. Kol kola el ele verip mücadele alanında varlığınızı kararlılığınızı gösterdiniz, göstermeye de devam ediyorsunuz. Mücadele eden her zaman kazanmıştır.

Onurlu güzel insanlar sendikanız Birtek-Sen öncülüğünde onurlu bir yaşam için çocuklarınızın geleceği için sonunda kadar kararlılık göstereceğinizi ve mücadelenin sonunda kazanacağınızı bizler de sonuna kadar sizlerin yanında olacağımızı iletiyoruz. Bu gururla, heyecanla sizleri mahallemizde, sokağımızda, iş yerlerimizde gururla anlatıyoruz. Küçük de olsa bir katkıda bulunmak istedik.

Başlattığınız onurlu mücadelenin kazanımla sonuçlanmasını dileyerek en içten duygularla sevgilerimizi iletiyoruz.

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

İlgili haberler
Metal işçileriyle toplumlarda yolculuk-1| Sınıflar...

“İnsanın bile özel mülkiyet olduğu dönemler çok eskilerde kalmış bugün konuştuğumuz kadarıyla. Ama b...

MESS’in ardından: Borçluluk ve güvensizliğin yarat...

MESS’in Birleşik Metal-İş’in greve çıkacağı günden bir gün önce imzalanmasını Bursa’da kadın işçiler...

Tekstil atölyesinde bir saat: Mahalleli kadınların...

Tekstil atölyesinden içeri girdiğimde yerdeki kesilmiş kumaş parçaları, iplik parçaları, havayı kapl...