Sennur Sezer ödüllerinin takvimi güncellendi
Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri takvimi deprem nedeniyle güncelledi. Başvurular 15 Mayıs’a kadar uzatıldı. Sonuçlar, 1 Temmuz’da açıklanacak, ödüller 1 Eylül'de verilecek.

Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri; yarışma takvimi deprem nedeniyle güncellendi. Ödül komitesi tarafından yapılan açıklamada “Katılımcılardan gelen çağrı ve talepleri de göz önünde bulundurarak, geçen yıllarda olagelen tarih aralıklarında değil başvuru ve son başvuru tarihi, sonuçların açıklanması ve ödül töreni yaşadığımız deprem felaketi ve seçimler nedeniyle güncellenmek durumunda kalmıştır” denildi. Bu nedenle ödüle başvurular 15 Mayıs’a kadar uzatıldı. Sonuçlar, daha önceki yıllardan farklı olarak, 1 Temmuz’da açıklanacak, ödüller 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde yapılacak törenle sahiplerine takdim edilecek.

KATILIM KOŞULLARI

Ödüle daha önce dergilerde yayımlanmış olsa da kitap olarak yayımlanmamış ve daha önce herhangi bir ödül almamış öykü ve şiir dosyaları katılabilir. Her katılımcı ödüllerden sadece birisine ve sadece bir dosyayla başvurabilir. Ödüle katılan eser sahipleri dosyanın herhangi bir yerinde açık kimliğini belli edecek isim, rumuz ve işaret kullanmamalı. Katılımcılar dosyalarıyla aynı paket içerisinde kapalı bir zarfın içinde kimlik ve iletişim bilgilerini göndermeli. Ödüle başvuracak şiir ve öykü dosyalarının kitap olabilecek nicelikte, Times New Roman karakterinde 12 punto ile bilgisayarda yazılmış olmaları gerekiyor. El yazısıyla çoğaltılarak gönderilen dosyalar kabul edilmeyecek.

Dosyalar A-4 formatında 6 kopya olarak aşağıda verilen adrese kargo ya da postayla ulaştırılmalıdır. Elden ya da e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Şiir ve öykü dalında yalnızca birincilik ödülü verilecek, kazanan dosyalar Manos Kitap tarafından yayımlanarak kitaplaştırılacaktır. Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan jüri üyemiz Ahmet Tulgar’a bir teşekkür niyetine, onun çabalarına da saygıyla, sadece bu yıl geçerli olmak üzere ve sadece öykü dalında bir Sennur Sezer Emek Direniş Öykü Ödülü/ Ahmet Tulgar Özel Ödülü verilecek olup, yukarıdaki şartlara göre ödül alan dosya Manos Kitap tarafından yayımlanacak.

SEÇİCİ KURUL

Yarışmanın şiir jüri üyeleri arasında A. Hicri İzgören, Orhan Alkaya, Nalan Çelik, Gülce Başer ve Betül Dünder yer alıyor. Öykü jüri üyeleri arasında Adnan Özyalçıner, Ayşegül Tözeren, Pakrat Estukyan, Eylem Ata Güleç ve Tunç Kurt bulunuyor. Jürinin gerek görmesi durumunda ayrıca “Jüri Özel Ödülü” verilebilir. Jüri Özel Ödülü alan dosyaları Manos Kitap yayınlamayı taahhüt etmez. Gönderilen dosyalar herhangi bir nedenle iade edilemeyeceği gibi başvuru sahipleri ilan edilen tüm koşulları kabul etmiş sayılır. Ödül alan şair ve yazarın telifi Manos Kitap ile yapılacak sözleşmeyle kitap olarak ödenecek. Seçici kurul üyeleri, Manos Kitap çalışanları, Gıda-İş Sendikası Yönetim Kurulu üyeleri ve birinci dereceden akrabaları ödüle başvuramaz. Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri’nde daha önce şiir ya da öykü dalında ödül almış şair ve yazarlar, daha sonraki yıllarda bu ödüllerden birine müracaat edemez.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Dosyalar “Gıda-İş Sendikası Genel Merkezi, Cihangir Mah. E-5 Yanyol, Gürel Apt. No: 195, Kat: 3 Daire: 8 Avcılar/ İstanbul” adresine gönderilmesi gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için [email protected] adresine veya 0534 668 48 86 numaralı telefondan Elif Baydur’a başvurulabilir. 


İllüstrasyon Mine Yörük'e aittir. 

İlgili haberler
2023 Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülle...

DİSK Gıda-İş Sendikası ve Manos Kitap tarafından düzenlenen Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ö...

Hepimizin Sennur Ablası

Sennur Sezer... Kaybedeli 4 yıl oldu. Kaç yıldır edebiyatla ilgileniyor olmama rağmen çok sonra tanı...

Emeğin ve direncin yürekli karıncası: Sennur Sezer

Sennur Sezer... Sesi, sözü, kalemi ve umutla sıkılı yumruğu ile hem meydanlarda, hem edebiyatta ter...