Esra Abid'in annesi Necla Canlı'dan duruşmaya dayanışma çağrısı
Uzaklaştırma kararına rağmen yolunu kesen eski erkek arkadaşını öldürmek zorunda kalan Esra Abid'in annesi Necla Canlı, 14 Aralık'taki duruşmaya çağrı yaptı.

"Merhaba, ben Esra Abidin annesi Necla Canlı. Kızım uzaklaştırma kararı aldırdıği halde Mustafa Teksöğüt'ün tehdit, şiddetine dayanamadığı ve  aynı şiddeti tekrar yaşamamak için kendini savunmak zorunda kaldı. Kızım 5 aydır tutuklu. Kızım için adaletin sağlanması ve bir an önce kızıma kavuşabilmem için 14 Aralık'ta Aydın Söke'de Ağır Ceza Mahkemesinde saat: 9.30'da görülecek duruşmaya tüm kadınları dayanışmaya çağırıyorum."

NE OLMUŞTU?
Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, Esra Abid’in otomobilinin önü, kendisini bir süredir rahatsız eden ve hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı Mustafa Teksöğüt’ün kullandığı araçla kesildi. İkili arasında tartışma yaşanırken, Abid, yanındaki tabancayla Teksöğüt’e peş peşe 3 el ateş etti. Kuşadası Devlet Hastanesinde tedaviye alınan Teksöğüt, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Esra Abid, polisteki ifadesinde eşinden 5 yıl önce boşandığını belirtip, “10 yaşında kızım var. Mustafa Teksöğüt ile 2 yıl önce tanıştım. Tanıştığımızda evli olduğunu bilmiyordum. Daha sonra Mustafa bana eşiyle geçinemediğini ve ayrıldıktan sonra benimle evleneceğini söyledi. Daha sonra davranışları değişti ve eşinden ayrılmadı. Ben de bunun üzerine yaptığım araştırmada resmi nikahlı eşinden 4 ve başka bir kadından da 3 çocuğu olduğunu öğrendim. Bunun üzerine kendisinden ayrılmak istediğimi söyledim. Ayrılmak istediğimi söyledikten sonra 3-4 kez beni darbetti. Öldürmekle tehdit ettiği için şikayette bulunamamıştım. Ancak dayanamayıp, emniyete giderek şikayetçi oldum. 2 buçuk ay önceki şikayetim üzerine Mustafa’ya uzaklaştırma kararı verildi. Ancak tehditleri durmuyordu. Yüzüme kezzap atmakla tehdit ediyordu. Birçok kez beni çalıştığım yerden otomobiliyle alıp, evine götürüyor cinsel saldırıda bulunuyordu. Yine böyle eve götürdüğü bir gün Mustafa’nın tabancasını almıştım. Olayda kullandığım tabanca da ona aittir. Kızımı, annemi ve tüm ailemi öldürmekle tehdit ediyordu” demişti.
İlgili haberler
Uzaklaştırma kararına rağmen yolunu kesen eski erk...

Mustafa Teksöğüt uzaklaştırma kararına rağmen Esra Abid’in araçla önünü kesti. Pek çok kez Teksöğüt’...

Mahkeme ‘meşru müdafaa’ dedi, eşini öldürmek zorun...

47 yıl boyunca şiddetine maruz kaldığı Osman Efeoğulları’nı ölmemek için öldürmek zorunda kalan Öznu...

Çilem’den Haydar’a, şiddetin ve mücadelenin ‘polit...

‘Şiddet politiktir ve kadınları şiddete mahkûm eden tüm koşulların bütünlüklü tartışılmasını ve bütü...