çocuk istismarı

Çocuk istismarı anlattı, savcı soruşturmayı reddetti

Bursa’da bir erkeğin kendi çocuğunu istismar etmesine yönelik yapılan şikayete savcılık iki kere 'kovuşturmaya yer yoktur' kararı verdi.

AYM’den cinsel istismar kararı: Yeniden yargılama ve tazminat

Cinsel istismar davasında “kötü muamele yasağının usul boyutunun” ihlaline kararı veren AYM, yargılamanın yeniden yapılmasına ve çocuğa tazminat ödenmesine hükmetti.

Cezasızlık istismar mağduru bir çocuğun ölümüne sebep oldu

Erken yaştan itibaren iki erkek tarafından 'nitelikli cinsel istismara' maruz bırakılan 16 yaşındaki erkek çocuğu C.E. istismar failleri serbest bırakılınca yaşamına son verdi.

'Çocuk yaşta zorla evliliklere iktidarın politikaları neden oluyor'

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği'nden Hediye Gökçe Baykal çocuk yaşta evliliklere iktidar politikalarının neden olduğunu belirterek iktidarın söylemlerinin çocuk evliliğini normalleştirdiğini söyledi

Kocaeli Kadın Platformu: 'Çocuklarımızın sesi olmaya devam edeceğiz'

Kocaeli Kadın Platformu, istismara karşı basın açıklamasında buluştu. Yapılan açıklamada 'Geleceğimizi bu karanlık zihniyete gömenler ile mücadele etmeye devam edeceğiz' denildi.

'Kamera kaydı yok' denilerek beraat eden baba istismarı itiraf etti

Öz kızını istismar etmekten hakkında dava açılan ve 2022'de 'tanık ve kamera kaydı' olmaması sebebiyle beraat eden Hakan P., mahkemeye istismarı itiraf eden dilekçe gönderdi.

İstanbul'da bir lisede güvenlik görevlisi 5 çocuğu istismar etti

Avcılar'da bir lisede 12 ayrı suç kaydı bulunan güvenlik görevlisi Hakan Kabak hakkında 15 yaşındaki 5 çocuğu istismar ettiği için dava açıldı. Kabak tutuksuz ve adli kontrol olmadan yargılanıyor.

Spor okulundaki istismar olayında aileler konuştu: 'En ağır cezayı alsın'

Elâzığ da bir spor eğitmeni birçok kız çocuğunu sistematik olarak istismar ederek, kendini ‘Allah bana yaptırdı’ diye savunmuştu. Müşteki aileler sanığın cezasız kalmamasını istiyor.

9 yılda 15 yaşından küçük 2 bin 578 çocuk doğum yaptı

TÜİK verilerine göre Türkiye’de 2013-2022 yıllarında 15 yaşından küçük 2 bin 578 çocuk doğum yaptı. 16-19 yaş grubundaki 441 çocuk, 45 yaş ve üstündeki erkeklerle zorla evlendirildi.

3 öğrenciye cinsel tacizde bulunan öğretmen tutuklandı

Elazığ'da bir lisede 3 öğrenciye cinsel tacizde bulunan öğretmen açığa alınarak tutuklandı.

Sultangazi Kadın Dayanışması istismara karşı bir araya geldi

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde bir market sahibinin 11 yaşındaki bir kız çocuğunu istismar etmesi üzerine kadınlar istismara karşı bir araya geldi.

Urfa'da istismarcı muhtar yeniden seçildi

Urfa'da 14 yaşındaki Z.K.'ye cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıkan ve yargılandığı davada ev hapsi verilen muhtar Nihat Yıldırım, seçimlerde yeniden muhtar seçildi.

8 öğrenciyi istismarda; gizlilik var, tutuklama yok

Elâzığ’da 8 lise öğrencisi, müdürün istismarına maruz kaldıklarını söyleyerek şikayette bulundu. Vali yardımcısının babası müdür serbest bırakıldı, dosyaya gizlilik kararı getirildi.

İstismarla anılan eski Ensar Vakfı yöneticisine ödül!

Karaman’da çocuklara yönelik cinsel istismar ile gündeme gelen Ensar Vakfı'nın eski yöneticilerinden Osman Raşit Işık, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı’na atandı.

Çocuğu istismar eden müftü serbest bırakıldı

ÇEDES kapsamında manevi danışman olarak görev yaptığı okulda bir çocuğu istismar eden ve tutuklanan müftü Halil Bilik tahliye edildi.

İmama yıllar süren cinsel istismardan tutuklama kararı verildi

Adana’nın Kozan ilçesinde, imam M.A.'nın, camiye kursa gelen Ç.K.'ye (22), 9 yaşından beri cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla başlatılan soruşturmada M.A. tutuklandı.

Çanakkale 8 Mart Kadın Platformu: 'Çocuk istismarını önleyici politikalar üretilsin'

Türkiye'de artan çocuk istismarı vakalarına karşı Çanakkale 8 Mart Kadın Platformu, basın toplantısı gerçekleştirdi.

4 yıl boyunca çocuğu istismar eden erkeğe tutuksuzluk

Kayseri’de evli olduğu kadının kızına 4 yıl boyunca istismarda bulunmaktan yargılanan sanığa 15 yıl hapis cezası verildi ancak tutuklanmadı.

Koruma altındaki çocuk il sağlık müdürlüğü psikoloğu ve 2 kişi tarafından istismar edildi

Biri koruma altında olan 17 yaşındaki 2 kız çocuğu cinsel istismara maruz kaldı. Koruma altındaki çocuğu biri Yalova İl Sağlık Müdürlüğü psikoloğu olmak üzere 3 kişinin istismar ettiği ortaya çıktı.

Çocuğu istismara maruz bırakan imamın ceza indirimi onandı

Camide bir çocuğa istismarda bulunan imam hakkında verilen indirimli 10 yıl 10 aylık hapis cezası istinafta onandı. İndirimin gerekçesi; çocuğun tepkisi karşısında, imamın 'gönüllü vazgeçişi' oldu.