Şule Çet davası avukatlarından sanığın annesinin iftiralarına cevap
Şule Çet davasının avukatları Umur Yıldırım, Ferhat Gebeş ve Onur Tatar, sanık Çağatay Aksu’nun annesinin iftira ve ithamlarına cevap verdi.

Şule Çet davasının avukatları Umur Yıldırım, Ferhat Gebeş ve Onur Tatar yaptıkları yazılı açıklama ile sanıklardan Çağatay Aksu’nun annesinin hazırladığı 141 sayfalık broşürde yer alan iftira ve ithamlara cevap verdi.

Açıklamada Çağatay Aksu’nun annesi Gülümser Aksu’nun Mecliste bulunan partilere, kendilerine, avukatlık mesleğine, davayı yakından takip eden kitle örgütlerine, basın mensuplarına, barolara ve milletvekillerine çeşitli itham ve iftiralarda bulunulan 141 sayfalık kitapçık gönderdiği belirtilerek, “Daha önceki celselerde oğlu Çağatay Aksu’nun serbest kalması karşılığında savcı zannettiği kişilere para verdiğini ve bu suretle dolandırıldığını itiraf eden, bu ifadeleri duruşma zabıtlarıyla sabit olan Gülümser Aksu ve avanelerinin çabalarına karşın maktul Şule Çet’in yaşam hakkının, vücut bütünlüğünün ihlal edildiği bu davanın siyasi zemine çekilmeye çalışılarak yandaş arayışına girişilmesine müsaade etmeyeceğiz. Maktul Şule Çet’in hakkına, hukukuna tecavüz eden ve onu katledenlerin seviyesine asla inmeyeceğiz” denildi.

Siyasetle hiçbir ilgisi bulunmayan bu kadın cinayeti dosyasının, siyasi bir zemine çekilerek menfaat elde etmeye çalışanlara izin verilmeyeceği ifade edilen açıklamada şöyle denildi: Hukuka, ahlaka ve mesleğimizin onur ve kurallarına sadakatten ayrılmayacak ve bu pespayeliğe en güzel cevabı adalete olan inancımızla, güçlünün haklı değil haklının güçlü olduğu bir kararla vereceğiz.

İlgili haberler
ŞULE ÇET DAVASI: Bilirkişi de intihar iddiasını çü...

Ankara’da bir plazanın 20’nci katından şüpheli bir şekilde ‘düşerek’ yaşamını yitiren Şule Çet’in öl...

Şule’nin transkripti ile intihar iddiası güçlendir...

Şule Çet cinayetine ilişkin davada sanık Çağatay Aksu’nun Avukatı Levent Ekmen, hukuka aykırı şekild...

Şule Çet dahil o gün ölenlerin listesini göndermiş...

Şule Çet'in ölümünden yaklaşık bir saat sonra Sanık Berk Akand’ın nişanlısına gönderdiği mesajlar or...