Ölümle tehdit edilen İlayda Özen’in ‘7 ay sonraya duruşma’ tepkisi
Ayrıldığı erkek tarafından ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan İlayda Özen, 7 ay sonraya gün verilmesine tepki gösterdi.

Antalya’da ayrıldığı sevgilisi tarafından ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunan İlayda Özen (23), açılan davaya 7 ay sonraya duruşma günü verilmesine sosyal medyadan tepki gösterdi. Özen, "O güne kadar bu erkek tarafından öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum. Pekala, sizler biliyor musunuz?" paylaşımında bulundu.

DHA’nın haberine göre, Antalya’da yaşayan İlayda Özen adlı genç kadın, 2016 yılında F.A. (34) ile birlikte olmaya başladı. 2018 yılının son ayında İlayda Özen ilişkiyi bitirdi. Ancak, F.A. genç kadının peşini bırakmayarak taciz etti.
İddiaya göre, F.A. bir kez darbettiği Özen’i, Mart ayından itibaren de ölümle tehdit etmeye başladı. 3 kez defa polis merkezine başvuran, Özen son olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.


DURUŞMA GÜNÜ 7 AY SONRAYA VERİLDİ

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonunda F.A. hakkında dava açıldı. Ancak davanın ilk duruşması için Ekim ayına tarih verildi. Kendisini tehdit eden erkeğin 7 ay sonra hakim karşısına çıkacak olmasına İlayda Özen sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Özen, sosyal medya hesabından, "O güne kadar bu erkek tarafından öldürülüp öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum. Pekala, sizler biliyor musunuz?" paylaşımında bulundu.
Genç kadına çok sayıda takipçi destek verdi.

‘KORKMAYIN CESARETLİ OLUN’

DHA muhabirinin görüştüğü İlayda Özen, "Yanımdaki her erkeği sevgilim zannederek tehdit ediyor. Bir arkadaşıma kafa attı, benim boğazımı sıktı. Sürekli beni takip ediyor. Etrafımdaki herkese hakaret ediyor. Bulunduğum ortamlara gelip, beni tehdit ediyor. Mart ayı itibariyle ölümle tehdit edilmeye başlandım. Şikayetlerime rağmen adalet bir şey yapmıyor. Bu adam elini koluna sallayarak dolaşıp beni tehdit ediyor. Annem panik atak krizleri geçiriyor. Babam bu adam yüzünden kalp krizi geçirdi, ben tedavi görüyorum. Sesimi sosyal medyada duyurdum ama adalet anlamında süreç işlemiyor. Tereddütsüz, korkusuz gezmek istiyorum. İçten gülmek ve dışarıya çıkmak istiyorum. Korkmayın cesaretli olun, yoksa bu tür erkekler çoğalacaktır. Kadınların susmamaları gerekiyor" dedi.

İlgili haberler
Cinsel saldırı ve tehditte bulunan erkeğe ödül!

Elektrik sayaçlarını kontrol etme bahanesiyle evine girdiği kadına cinsel saldırıda bulunan ve mahke...

GÜNÜN CİNSİYETÇİLİĞİ: Kırgız sanatçı klibinden dol...

Çektiği klip nedeniyle cinsiyetçi söylemlerin ve ölüm tehditlerinin hedefi olan 19 yaşındaki Kırgız...

Boşandığı eşinden tehdit alıyor: İlla ölmem mi ger...

Antep’te yaşayan Sema Özbudak, boşandığı eşinin tehditlerine maruz kalması üzerine polis ve savcılığ...