Din öğretmeni 6 öğrenciyi istismara maruz bıraktı, hakkında 135 yıl hapis istendi
Adana’da ders ve dua okuması sırasında 6 çocuğu istismar eden Din öğretmeninin savunmasına itibar edilmedi, hakkında 135 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Adana'da biri 12, diğerleri 11 yaşında olan 6 çocuğa cinsel istismarda bulunan 59 yaşındaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni C.C. hakkında 135 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 6 aileden 2'sinin şikayetçi olmadığı dosyaya ilişkin iddianamede, öğretmenin suçtan kurtulmaya yönelik savunmasına itibar edilmediği, mağdurların anlatımlarının birbirlerini doğruladıkları belirtildi.
DHA’nın haberine göre Adana'da bir ortaokulun 5'inci sınıfında eğitim gören 6 çocuk, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni C.C.'nin kendilerine sınıf içinde ve dua okurken cinsel istismarda bulunduğunu ailelerine bildirmesi üzerine aileler, 6 Mayıs'ta savcılığa giderek öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu. 11 Mayıs'ta gözaltına alınan C.C. tutuklandı. Soruşturma tamamlandı. C.C. hakkında “12 yaşından küçük mağdurların cinsel istismarı” suçundan iddianame hazırlandı. Adana 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianame, kabul edildi. Savcı, C.C.'nin her bir çocuk için 22 yıl 6'şar ay olmak üzere toplam 135 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etti.
İddianamede, cinsel istismara maruz  kalan 6 öğrencinin Çocuk İzlem Merkezi'ndeki ifadelerine de yer verildi. Çocuklar, öğretmenleri C.C.'nin birinci dönemin sonundan beri sürekli kendilerine yönelik cinsel istismarda bulunduğunu belirtti. Dua sırasında da istismara maruz kaldıklarını söyleyen çocuklar uzaklaştığında öğretmenin kendisine “Sen benden neden ayrılıyorsun, gel yanıma” dediğini ve kendisine doğru zorla çektiğini söyledi.

ÖĞRETMEN İDDİALARI REDDETTİ

İddianamede 4 öğrencini ailesinin C.C.'den şikayetçi olduğu, 2 ailenin ise şikayetçi olmadıkları belirtildi. İddianamede C.C.'nin savunmasına da yer verildi. Ders esnasında sınıfta yaramazlık yapanları uyarmak için dokunduğunu iddia eden C.C. üzerine atılı suçlamaları reddetti.

'ZİNCİRLEME SUÇ HÜKÜMLERİ UYGULANMALI'

İddianamenin not bölümünde, C.C.'nin savunmasına itibar edilmediği vurgulanarak şunlar kaydedildi: "Söz konusu eylemleri mağdurlara yönelik olarak farklı tarihlerde birden çok kez işlemiş olması nedeniyle hakkında zincirleme suç hükümlerinin uygulanması gerektiği şüphelinin suçtan kurtulmaya yönelik savunmasına itibar edilmediği, mağdurların anlatımlarının birbirlerini doğruladıkları, tanıkların şüphelinin temaslı eylemde bulunduğuna ilişkin anlatımlarının bulunduğu, şüphelinin mağdurların omuzlarına sadece uyarma amacıyla dokunduğunu beyan ettiği, bu kapsamda mağdurların öğretmeni olan şüphelinin üzerine atılı suçun sabit olduğu anlaşılmaktadır. Şüphelinin yargılanmasının yapılarak kanun maddelerine göre 6 kez cezalandırılmasına, şüpheli hakkında güvenlik tedbirlerinin uygulanmasına karar verilmesi kamu adına talep ve iddia olunur” denildi.

Fotoğraf: Evrensel